پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

فوت ۲۵۶ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته
کد خبر: ۳۴۵۴۷۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۴ ساعت: ۱۵:۳۶ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت خبرداد

فوت ۲۵۶ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۵۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر رسید.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس اظهار کرد: با فوت ۲۵۶ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر رسید و ۳۰ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز(۲۴ مهر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۶۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۳۱ نفر بستری شدند؛ با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۱۷ هزار و ۸۳۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۴۱۸ هزار و ۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند؛ همچنین چهار هزار و ۶۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون چهار میلیون و ۴۲۶ هزار و ۷۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری عنوان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری،البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده، مسافرت‌های بین شهری یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل شیوع بیماری‌ها به خصوص در اپیدمی کروناست و هر زمان که ترددهای بین شهری افزایش پیدا کرده، موارد سرپایی و بستری بیماری کووید19 نیز در کشور افزایش یافته است.

وی در پایان تصریح کرد: درخواست وزارت بهداشت از همه مردم این است که برای حفظ سلامت خود و خانواده خود از هرگونه اقدام به سفر جدا خودداری کنند؛ به خاطر داشته باشیم که شکست بیماری فقط با همکاری همه مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی و پرهیز از رفتارهای اجتماعی خطرآفرین امکانپذیر است.

منبع:دانا

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها