۱۶/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۰۱ پنجشنبه

صبح قزوین مراسم وداع و تشییع "شهید شیری" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود/ اهدای ۳۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند قزوین
مراسم وداع و تشییع "شهید شیری" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود/ اهدای ۳۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند قزوین
کد خبر: ۳۴۵۴۴۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۳ ساعت: ۱۳:۲ ↗ لینک کوتاه

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین:

مراسم وداع و تشییع "شهید شیری" با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود/ اهدای ۳۰۰ سری جهیزیه به زوج‌های نیازمند قزوین

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین گفت: مراسم وداع "شهید شیری" با حضور مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قزوین برگزار شده و مراسم اصلی تشییع نیز در شهر اقبالیه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ همزمان با دهه پایانی ماه صفر، مرحله سوم رزمایش نهضت کمک مومنانه با توزیع ۲۰هزار بسته معیشتی بین نیازمندان با حضور مسئولین استان قزوین امروز(چهارشنبه) در گلزار شهدای قزوین و آستان مقدس امامزاده حسین(ع) برگزار شد.

سردار محمد شاهرخی در حاشیه این رزمایش در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت ایام سوگوای سیدالشهدا و گرامیداشت یاد و خاطره شهید تازه تفحص شده استان، شهید مدافع حرم "ذکریا شیری"، اظهار کرد: مراسمی که امروز شاهد آن هستیم نهضت سراسری است که چند ماه است این پویش سراسری برای افرادی که به واسطه بیماری کرونا دچار مشکل اقتصادی شده‌اند، برگزار می‌شود.

وی افزود: گروه‌های مختلف مردمی، سازمان‌های اداری و غیراداری یک نهضت سراسری را در این راستا ایجاد کرده‌اند و امروز شاهد ششمین مرحله کمک مومنانه در این چندماه اخیر هستیم که کمک‎های مردمی از خیرین، ادارات، سازمان‌های دولتی و سایر مراکز جمع آوری شده و اکنون و روزهای آینده در اختیار افرادی که توسط پایگاه‌های محلات شناسایی شده‌اند نیز قرار خواهد گرفت.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین ابراز کرد: مراسم امروز در این مکان مقدس برای اعلام شروع رزمایش است که در این مرحله ۲۰هزار بسته در سراسر استان بین افراد شناسایی شده توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در ماه ربیع الاول با استفاده از کمک‌هایی که سپاه و سایر خیرین انجام داده‌اند، ۳۰۰ سری جهیزیه بین افراد نیازمند توزیع خواهد شد.

شاهرخی در ادامه درباره مراسم استقبال از پیکر شهید ذکریا شیری بیان کرد: با گردهمایی‌های صورت گرفته تصمیماتی برای استقبال از پیکر شهید ذکریا شیری اتخاذ شده و با خانواده آن شهید هماهنگ شده است؛ همچنین چند مستند با حضور گروه‌های فنی و هنری تولید شده است.

وی ادامه داد: در روزهای پنجشنبه و جمعه در مسجد امام حسن عسگری(ع) و مسجد امام خمینی(ره) شهر قزوین مراسم وداعی با حضور مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهیم داشت و مراسم اصلی تشییع در روز شنبه در شهر اقبالیه خواهد بود.

این مقام مسئول تاکید کرد: فضاسازی شهری انجام شده و اگر مردم قصد دارند در مراسم استقبال از شهید شرکت کنند باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و قطعا خود شهید از ما همین انتظار را دارد که هیچ فردی در این مراسم آسیب نبیند.

وی در پایان تصریح کرد: همانطور که مردم در ماه محرم عرض ارادت به سیدالشهدا را بجا آوردند و مصوبات ستاد ملی کرونا را رعایت کردند در مراسم استقبال از شهید مصوبات را رعایت خواهند کرد.

انتهای پیام/1700

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین