۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۲ چهارشنبه

صبح قزوین تربیت "مبلغ تخصصی" در راستای تحقق بیانیه دوم گام انقلاب/ اتاق "وضعیت فرهنگی" در قزوین تشکیل می‌شود
تربیت "مبلغ تخصصی" در راستای تحقق بیانیه دوم گام انقلاب/ اتاق "وضعیت فرهنگی" در قزوین تشکیل می‌شود
کد خبر: ۳۴۵۴۰۷ نویسنده: حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۲ ساعت: ۱۲:۱۵ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین خبرداد

تربیت "مبلغ تخصصی" در راستای تحقق بیانیه دوم گام انقلاب/ اتاق "وضعیت فرهنگی" در قزوین تشکیل می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: ناظر بر بیانیه گام دوم انقلاب طرحی با عنوان "تربیت مبلغ تخصصی" داریم که براساس وضعیت سنجی و نیازسنجی که در استان انجام می‌شود، مبلغین ساماندهی می‌شوند.

حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: مسئله تشکیل اتاق وضعیت و طراحی فرهنگی یکی از اقدامات در دست بررسی و انجام است؛ چراکه طبیعتا اقداماتی که تاکنون در حوزه‌های فرهنگی رخ داده ناظر بر گام اول انقلاب بوده است.

وی افزود: با توجه به اقتضائات و شرایطی که امروز داریم حتماً باید یک اتاق وضعیتی داشته باشیم تا یکبار به شکل کامل و جامع رصد هوشمندانه‌ای نسبت به مسائل فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی استان داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: پس از اینکه در زمینه مباحث فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی رصد دقیقی صورت گرفت، نسبت به آنچه که در مقوله‌های مختلف برداشت کردیم ناظر بر زیست‌بوم هر شهر یا محله، طراحی فرهنگی اتفاق می‌افتد.

زهرایی عنوان کرد: طراحی فرهنگی ما برگرفته از اقداماتی است که در گام اول صورت گرفته و هم فعالیت‌های نو و جدیدی است که با توجه به شرایط فعلی باید صورت بگیرد.

این مقام مسئول بیان کرد: همه این مسائل را در اتاق وضعیت و طراحی فرهنگی استان درنظر گرفتیم و در حقیقت این اقدامات در راستای بیانیه گام دوم و هفت بندی است که مقام معظم رهبری درباره آن نکاتی را ارائه فرمودند.

وی عنوان کرد: همچنین در کلیه قالب‌های فرهنگی و تبلیغی و در ‌موضوع روحانیون و وعاظ، سخنرانان، امامان محله، امامان روستا، مداحان و هیئات مذهبی، موسسات و خانه‌های قرآنی و کانون‌های فرهنگی تبلیغی که عمده فعالیت‌های درون سازمان تبلیغات بوده و به طور کلی در همه موضوعاتی که سازمان تبلیغات اسلامی براساس اساسنامه پیرامون آن اقدام می‌کند در حال انجام یک بازخوانی جدی هستیم.

تربیت مبلغ تخصصی در 14 گرایش

این مقام مسئول گفت: معاون فرهنگی سازمان تبلیغات مامور شده است تا یک بازخوانی جدی و دقیق پیرامون وضعیت مباحث مذکور انجام دهد تا آمارها بروزرسانی شوند و هر جا که نقطه ضعفی وجود داشته باشد در آن زمینه برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی ابراز کرد: مسئله رسانه و فضای مجازی مقوله مهمی است اما در همه دستگاه‌های فرهنگی مورد غفلت و کم‌کاری قرار گرفته، لذا در این زمینه برنامه‌ریزی جدی در سازمان تبلیغات انجام می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: ناظر بر گام دوم طرحی با عنوان "تربیت مبلغ تخصصی" داریم که براساس وضعیت سنجی و نیازسنجی که در استان انجام می‌شود ما مبلغین چه روحانیون و چه فعالان فرهنگی را ساماندهی می‌کنیم تا در ۱۴ گرایش تربیت مبلغ داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: گرایش‌های تربیت تخصصی مبلغان شامل مدیریت خانواده، تبلیغ دانش‌آموزی، تبلیغ دانشجویی، مسئله تبلیغ در فضای مجازی و تولید محتوا در فضای مجازی و همچنین گرایش نماز به صورت ویژه است. گرایش دیگر قابل اهمیت برای ما، مسئله تربیت مبلغ کودکان است تا از مبلغین در فضای مهاد کودک، مساجد، حسینیه‌ها و سایر مراکز استفاده شود.

زهرایی تصریح کرد: تربیت مبلغان برای ما خیلی جدی است و مطالعات، طراحی و نیازسنجی آن صورت گرفته و براساس نتایج حاصله تربیت مبلغ تخصصی را در سطح استان خواهیم داشت که ناظر بر گام دوم انقلاب است.

این مقام مسئول در پایان گفت: اقداماتی که تاکنون فعالان فرهنگی، روحانیون و مداحان داشتند اقدامات خیلی خوبی بوده؛ اما ناظر بر شرایط و اقتضائات امروز باید یک توانمندسازی جدی صورت بگیرد تا بر اساس آن بتوانیم اقدامات جدیدی انجام دهیم.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین