پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

آماده هرگونه همکاری با ستاد مقابله با کرونا هستیم/ عرضه موادضدعفونی و ماسک با نرخ مناسب در قزوین
کد خبر: ۳۴۵۱۵۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۹ ساعت: ۱۵:۲۵ ↗ لینک کوتاه

معاون بهداشت و درمان سپاه استان قزوین:

آماده هرگونه همکاری با ستاد مقابله با کرونا هستیم/ عرضه موادضدعفونی و ماسک با نرخ مناسب در قزوین

معاون بهداشت و درمان سپاه استان قزوین گفت: اکنون که با موج سوم کرونا مواجه هستیم اعلام آمادگی می‌کنیم در هر زمینه‌ای که دانشگاه علوم پزشکی و ستاد کرونای استان احساس نیاز کند، در آن قسمت ورود پیدا می‌کنیم.

حبیب الله سیاهکالی مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ درباره اقدامات سپاه استان قزوین در زمینه ویروس کرونا اظهار کرد: ما قبل از این که ویروس منحوس کرونا در کشورمان وارد شود و زمانی که در کشور چین شیوع پیدا کرده بود نیز یکسری پیش بینی‌های لازم را انجام دادیم به ویژه در بخش ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده که حدود 80 هزار ماسک را تهیه کردیم.

وی افزود: متاسفانه از اوایل اسفندماه بود که این ویروس در استان قزوین هم شایع شد و تقریبا تنها استانی بویدم که تمهیداتی را در تهیه و ذخیره ماسک پیش‌بینی کرده بودیم و توانستیم در آن مقطع ماسک‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم تا کارگاه‌های تولیدی راه‌اندازی شوند.

معاون بهداشت و درمان سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین گفت: 18 اسفندماه بود که علوم پزشکی تقاضای این را داشت که بیمارستان رحیمیان را در شهر الوند راه‌اندازی کنیم تا مردم این شهر و شهرستان الوند بتوانند از خدمات در بحث کرونا استفاده کنند که از نوزدهم اسفند، بیمارستان را تحویل گرفتیم و تا یکم مردادماه هم ارائه خدمات داشتیم.

روزانه 50تا80 هزار عدد ماسک تولید شد
این مقام مسئول بیان کرد: ما در مجموعه بهداشت و درمان سپاه، قرارگاه پدافند زیستی را ایجاد کردیم که در چند حوزه وارد شدیم؛ جلسه‌ای را در 18 اسفندماه با حضور رئیس علوم پزشکی قزوین داشتیم تا نیازمندی‌های مورد نظر را احصاء کنیم.

سیاهکلی مرادی ادامه داد: حدود 50 کارگاه تولید ماسک را در استان راه‌اندازی کردیم و روزانه 50تا80 هزار عدد ماسک تولید شد تا نیاز استان تامین شود و با ورود سازمان صمت به چرخه تولید ماسک، خوشبختانه مشکل استان مرتفع شد و از این رو کارگاه‌های ما هم جمع‌آوری شد.

وی ابراز کرد: در بحث تولید لباس برای کادر درمان هم بسیج دانشجویی ورود پیدا کرد؛ همچنین در بحث غربالگری کرونا هم همکاری داشتیم؛ اکنون که با موج سوم کرونا مواجه هستیم نیز اعلام آمادگی می‌کنیم در هر زمینه‌ای که دانشگاه علوم پزشکی و ستاد کرونای استان احساس نیاز کند، در آن قسمت هم ورود پیدا می‌کنیم و کمک می‌کنیم که از این مرحله بحرانی عبور کنیم.

معاون بهداشت و درمان سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین با اشاره به راه‌اندازی غرفه‌های سلامت توسط نیروهای بسیج در سطح شهر در ابتدای کار یادآور شد: اکنون مواد ضدعفونی و ماسک از طریق درمانگاه پاکروان با قیمت مصوب عرضه می‌شود تا مردم در شرایط اقتصادی سختی که وجود دارد، دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها