پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بزرگترین اعتبار یک رسانه صداقت و اخلاق‌مداری است/ یک خبرنگار نباید به‌دنبال نقطه ضعف و ایجاد مشکل برای نظام باشد
کد خبر: ۳۴۵۱۴۳ نویسنده: سیدعبدالعظیم موسوی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۹ ساعت: ۱۲:۵۸ ↗ لینک کوتاه

مدیرمسئول روزنامه ولایت قزوین:

بزرگترین اعتبار یک رسانه صداقت و اخلاق‌مداری است/ یک خبرنگار نباید به‌دنبال نقطه ضعف و ایجاد مشکل برای نظام باشد

مدیر مسئول روزنامۀ ولایت قزوین گفت: اگر به عنوان یک روزنامه‌نگار انتقادی از شخصی یا سازمان و نهادی داریم، باید برای این انتقاد متناسب با تخصص خود عمل کنیم و از بی‌اخلاقی پرهیز کرده و به دنبال نقطه ضعف و ایجاد مشکل برای نظام نباشیم.

سیدعبدالعظیم موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق رسانه‌ای اظهار کرد: برای فعالیت‌های معمولی از جمله اقتصادی، سیاسی و اجتماعی رعایت اخلاق لازم است و اگر خللی در این بخش وارد شود، مراوداتی صورت نخواهد گرفت.

وی افزود: در مسائل فرهنگی نیز رعایت اخلاق، ماهیت فعالیت فرهنگی است و اگر فردی متعهد به رعایت این مورد نباشد نمی‌تواند بر دیگران تأثیرگذار باشد.

مدیر مسئول روزنامۀ ولایت قزوین بیان کرد: بسیاری از مسائل اخلاقی که اسلام برای یک انسان وارسته درنظر می‌گیرد، باید یک خبرنگار و روزنامه‌نگار متعهد سرآمد این نوع رفتارها باشد.

موسوی اضافه کرد: دروغ نگفتن، تهمت نزدن و رعایت اصول اخلاقی و حفظ آبرو در بین خبرنگاران نسبت به سایر اقشار جامعه بیشتر دارای اهمیت است؛ این در حالی است که متاسفانه برخی از خبرنگاران در مغازۀ فعالیت فرهنگی ایستاده و به رسالت اصلی خود نمی‌پردازند.

بیان انتقادها با رعایت اصول اخلاقی
وی با اشاره به الگوی مناسب در حوزۀ رسانه یادآور شد: بزرگترین الگو در این بین برای رسانه‌ها، تمام رسانه‌هایی است که به اصول اولیه رسانه‌ها توجه دارند و رعایت می‌کنند. بسیاری از اصولی که برای یک رسانه تعریف می‌شود باید نسبت به آن پایبند بود؛ چراکه بزرگترین اعتبار یک رسانه، اخلاق، صداقت، حفظ آبروی بی گناه و بی طرفی است.

این مقام مسئول گفت: اگر به عنوان یک روزنامه‌نگار انتقادی از شخصی یا سازمان و نهادی داریم، باید برای این انتقاد متناسب با تخصص خود عمل کنیم و از بی‌اخلاقی پرهیز کرده و به دنبال نقطه ضعف و ایجاد مشکل برای نظام نباشیم.

موسوی عنوان کرد: همانگونه که از حقوق خبرنگار و رسانه باید دفاع کرد باید از حقوق مصاحبه شونده نیز دفاع کرد و اخلاق و حقوق وی را نیز درنظرگرفت و اگر رعایت نکنیم اعتبار رسانه زیرسوال می‎رود.

مدیرمسئول روزنامۀ ولایت قزوین در پایان یادآور شد: امیدواریم فعالانی که در حوزۀ رسانه حضور دارند، شان و جایگاه رسانه را حفظ کنند و در انعکاس مسائل به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها