پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

جزئیات نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا/ اختصاص ۲۰هزار واکسن نسبت به جمعیت قزوین آمار کمی است
کد خبر: ۳۴۵۰۸۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۷ ساعت: ۹:۳۲ ↗ لینک کوتاه

رئیس علوم پزشکی استان قزوین اعلام کرد

جزئیات نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا/ اختصاص ۲۰هزار واکسن نسبت به جمعیت قزوین آمار کمی است

رئیس علوم پزشکی استان قزوین گفت: اگر تناسبی ببندیم برای تعداد واکسنی که داده شده برای استانی با یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، به شدت این میزان برای ما کم است.

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ درباره جزئیات نحوه توزیع واکسن آنفلوانزا در استان اظهار کرد: تعداد ۲۰ هزار واکسن به استان قزوین تحویل داده شده است؛ اگر تناسبی ببندیم برای تعداد واکسنی که داده شده برای استانی با یک میلیون و 300 هزار نفر جمعیت، به شدت این میزان برای ما کم است.

وی افزود: این واکسن‌ها رایگان است و فقط در مراکز بهداشتی معتبر دانشگاه علوم پزشکی توزیع، تجویز و تزریق خواهد شد و تمام این افراد، بیماران یا کسانی هستند که طبق دستوالعمل پروتکل کشوری با اسم در سامانه “سیب” مشخص شده و واکسن تحویل داده شده است.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین گفت: از تعداد 20 هزار واکسنی که تحویل استان شده 767 واکسن مربوط به زندانیان، هزار و 952 واکسن برای بهزیستی و سه هزار و 625 واکسن برای بیماران خاص است که در سامانه “سیب” مشخص شده که بیماران سرطانی و نقص ایمنی ثبت شده در شرایط خاص جزو این افراد هستند و درواقع بیماران تنفسی و دیابتی فعلا در این منطقه قرار ندارند.

مادران بارداری که در سامانه “سیب” ثبت شده باشند، واکسن رایگان دریافت می‌کنند

این مقام مسئول ادامه داد: شش هزار و 686 واکسن برای خانم‌های باردار است که البته به خانم‌هایی که در مراکز بهداشتی و در سامانه “سیب” ثبت شده باشند، تعلق می‌گیرد و شش هزار و 971 مورد مربوط به کادر درمانی و بهداشتی، تامین اجتماعی، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و بخش خصوصی بیمارستانی ما است.

نامدار یادآور شد: مابقی افراد، هماهنگ شده که از طریق سازمان غذا دارو و با ثبت‌نام بخش خصوصی در سامانه “تی‌تک” و با کد ملی به بخش خصوصی اختصاص پیدا کند؛ لذا باتوجه به اینکه واکسن آنفلوانزا به صورت مرحله‌ای وارد کشور می‌شود، در درجه اول طبق دستورالعمل برای افراد اولویت‌دار تزریق می‌شود.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوانزا در بخش خصوصی هم یک تا دو هفته دیگر تامین خواهد شد، گفت: کودکان زیر شش سال و افراد مسن بالای ۶۰ سال جزو اندیکاسیون‌های نسبی هستند و درواقع گروه‌هایی هستند که اگر تزریق شود، خوب است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها