پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

فوت ۱۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته فاجعه است/ بیمارستان‌های خصوصی قزوین هیچ‌گونه همکاری در پذیرش بیماران ندارند
کد خبر: ۳۴۵۰۸۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۶ ساعت: ۱۹:۰ ↗ لینک کوتاه

گلایه‌های رئیس علوم پزشکی استان قزوین:

فوت ۱۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته فاجعه است/ بیمارستان‌های خصوصی قزوین هیچ‌گونه همکاری در پذیرش بیماران ندارند

رئیس علوم پزشکی استان قزوین گفت: محروم‌ترین تخت بیمارستانی در قزوین است و علی رغم مکاتبات و بازدیدهای متعدد در طی ماه‌های گذشته هیچگونه همکاری از سوی بخش خصوصی با ما صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ پیمان نامدار در ستاد مقابله با کرونا که عصر امروز(یکشنبه) در استانداری قزوین برگزار شد، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت بحرانی استان اظهار کرد: اگر عملکرد ما درست بود قاعدتا شرایط امروز استان قزوین در این وضعیت قرار نداشت.

وی افزود: روز گذشته ۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری شدند که تعداد بستری‌ها به ۳۳۰ نفر رسید و متاسفانه ۱۲ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته فوت کرده‌اند.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: امروز وضعیت استان قزوین در بحث کرونا از اسفند و فروردین بدتر است، از طرفی به لحاظ وضعیت بیمارستان‌ها ما جزو چهار استان پایین کشور هستیم.

نامدار تاکید کرد: وضعیت تخت بیمارستانی ما به شدت پایین و مشکل‌دار است و طی سال‌های گذشته تنها یک بیمارستان علوم پزشکی در استان احداث شده است که از برکات سفر مقام معظم رهبری به قزوین است.

وی عنوان کرد: محروم‌ترین تخت بیمارستانی در قزوین است و تنها ۶۰ درصد بیمارستان‌های ما دولتی است و علی رغم مکاتبات و بازدیدهای متعدد در طی ماه‌های گذشته هیچگونه همکاری از سوی بخش خصوصی با ما صورت نگرفته است.

این مقام مسئول هشدار داد: ممکن است فردا شرایط ما به گونه‌ای باشد که بیمار روی زمین بماند و از همین امروز باید بیمارستان صحرایی را راه‌اندازی کنیم، چراکه روی بخش خصوصی نتوانستم حساب باز کنم و تا امروز یک بیمار کرونایی را بستری نکردند.

رئیس علوم پزشکی استان قزوین تاکید کرد: دستگاه اکسیژن ساز ما در بیمارستان بوعلی جوابگو نیست و شرایط ما بسیار حاد است؛ در درجه اول درخواست ما از ستاد کرونا این است که از بخش خصوصی بخواهید تا بیماران کووید19 را بپذیرند.

وی عنوان کرد: اکنون بیمارستان ولایت ۳۰ تخت بستری کووید ۱۹ دارد، تامین اجتماعی بیش از ۵۰ تخت و بوعلی ظرفیتی ندارد و بیمارستان رحیمیان با اندک ظرفیت مشغول فعالیت شده است.

نامدار ادامه داد: اگر بخش خصوصی همکاری نکند، همین امشب ممکن است بیماران کووید۱۹ روی زمین بمانند؛ لذا توصیه ما به مردم این است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند چراکه وضعیت استان از فوق قرمز هم عبور کرده و اکنون بحرانی است.

وی بیان کرد: باتوجه به رشد جمعیت بیماران ما طی این روزها، از ستاد کرونای استان درخواست داریم تا فعالیت‌های اجتماعی را حداقل به مدت یک هفته تعطیل کند.

رئیس بیمارستان علوم پزشکی قزوین همچنین از فعالان فضای مجازی و رسانه‌های استان درخواست کرد تا در اطلاع رسانی درست به مردم در جهت بهبود وضعیت استان کمک کنند.

این مقام مسئول یادآور شد: بالا بودن فوتی‌ها در استان قزوین هم به دو علت است، یکی اینکه جمعیت استان متاسفانه جمعیتی با بیماران دیابت، نقص ایمنی بدن و ضعف سیستم ایمنی بالاست به طوری که در حوزه دیابت جزو دو استان کشور هستیم و ۱۸ درصد بیماری سرطانی مربوط به استان قزوین است و بالغ بر ۸۰ درصد فوتی‌های کرونا دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

نامدار در پایان گفت: مسئله دیگر ما بحث کمبود در زیرساخت‌های بیمارستانی است به طوری که در بخش تخت "آی سی یو" کمبود داریم و اکنون ۲۰ مریض در انتظار "آی سی یو" هستند.
انتهای پیام/۱۳۰۰

دیدگاه ها