پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۲۰هزار دوز واکسن آنفولاآنزا به قزوین تخصیص یافت/ بستری ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها
کد خبر: ۳۴۵۰۶۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۶ ساعت: ۸:۲۷ ↗ لینک کوتاه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۲۰هزار دوز واکسن آنفولاآنزا به قزوین تخصیص یافت/ بستری ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: متاسفانه آمار کرونا در استان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته و اکنون ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قزوین بستری هستند.

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به توزیع واکسن آنفولاآنزا در قزوین اظهار کرد: واکسن آنفولاآنزا از امروز در بین مراکز بهداشت شهرستان‌ها توزیع می‌شود.
 
وی افزود: ۲۰ هزار دوز واکسن آنفولاآنزا به استان قزوین تخصیص یافته که امروز هفت هزار دوز بین پرسنل درمانی بیمارستان‌ها، زنان باردار، بیماران خاص، افراد تحت پوشش بهزیستی در آسایشگاه‌ها‌ و زندانیان دارای بیماری توزیع می‌شود.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: همکاران ما در پایگاه‌های سلامت به همه افراد واجد شرایطی که از آنها مراقبت می‌کنند به ویژه مادران باردار و بیماران خاص تماس گرفته و واکسن را به آنها تزریق می‌کنند.
 
آمار کرونا نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است
 
رحمانی بیان کرد: در مرحله بعدی واکسن آنفولاآنزا در داروخانه‌ها توزیع می‌شود و کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای همچون دیابت یا بیماری قلبی هستند با ارائه نسخه پزشک و کد ملی می‌توانند از داروخانه‌ها واکسن را دریافت کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به وضعیت استان به لحاظ کرونا گفت: متاسفانه آمار کرونا در استان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته و اکنون ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قزوین بستری هستند.
 
این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: هم اکنون ۷۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو  بیمار در اثر ابتلا به کووید۱۹ فوت کردند.
 
انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها