پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

دفاع مقدس روحیه خودباوری و "ما می‌توانیم" را در جوانان زنده کرد/ امروز غرش موشک‌‌های ما ابرقدرت جهانی را زمین‌گیر کرده است
کد خبر: ۳۴۵۰۳۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۴ ساعت: ۱۴:۲ ↗ لینک کوتاه

پیشکسوت دوران دفاع مقدس:

دفاع مقدس روحیه خودباوری و "ما می‌توانیم" را در جوانان زنده کرد/ امروز غرش موشک‌‌های ما ابرقدرت جهانی را زمین‌گیر کرده است

پیشکسوت دوران دفاع مقدس گفت: در حالی که در گذشته تمام نیاز نظامی ما را باید بیگانگان تامین می‌‌کردند اما امروز غرش موشک‌‌های ما ابرقدرت جهانی را زمین‌گیر کرده است.

فرج الله فصیحی رامندی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ با اشاره به چهل سالگی سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: آن چیزی که در دفاع مقدس ایفای نقش می‌کرد امکانات نبود بلکه ایمان، ایثار و مقاومت بود که توانست در برابر تهدیدات دشمن مقابله کند.

وی افزود: یک زمانی محسن رضایی به عنوان فرمانده سپاه می‌گفت که ما در اولین هجوم به سنگرهای دشمن نیز سنگرها را فتح می‌کنیم و با امکانات دشمن با دشمن می‌جنگیم؛ به طوری که خیلی مواقع هم اینگونه بود.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس ادامه داد: در عملیات میمک و در روزهای اول جنگ، رزمندگان قزوین توانستند که تانک و سلاح‌های سبک و سنگین را غنیمت بگیرند؛ لذا آن چیزی که در جنگ تاثیرگذار بود امکانات نبود بلکه ایمان، ایثار، مقاومت و گذشت بود که توانست چهره جنگ را تغییر دهد.

رامندی ابراز کرد: ایران اسلامی توانست دشمن را در مدت کوتاهی زمین‌گیر کند و در مدت کوتاه یک سال و اندی توانست دشمن را که باد غرور آن را گرفته بود، از خاک کشور به عقب براند.

استفاده از جوانان امروزه کمتر مورد توجه قرار می‌‌گیرد

وی تصریح کرد: دفاع مقدس ما بود که در گام اول دشمن را از اهدافش بازداشت، دشمنی که آمده بود تا در عرض یک هفته تهران فتح کند؛ در دفاع مقدس ما به خودباوری رسیدیم که می‌توانیم در برابر تهدیدات دشمن ایستادگی کنیم.

رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: در دفاع مقدس جوهره وجودی رزمندگان و نیروهای ما شناخته شد و توانستند یک انسان‌‌های نمونه، الگو و انسان‌های شاخصی شوند.

فصیحی رامندی اضافه کرد: یک جوانی مانند شهید باقری تئوری‌های جدید نظامی را برهم می‌‌زند و یک شخصی مانند شهید زین‌الدین پیدا می‌شود که مدیریت را متحول می‌کند به طوری که خود در خط مقدم جبهه حضور پیدا کرده و از رزمندگان دعوت می‌‌کند که بیایید.

وی افزود: بنا بر بیان سردار سلیمانی، در جنگ‌‌ها معمولا فرماندهان می‌ایستند و دستور حمله می‌دهند تا سربازان بروند اما فرماندهان ما در دفاع مقدس توانستن شرایطی را فراهم کنند که خودشان جلو باشند و به رزمندگان بگویند که برای فتح سنگرهای دشمن بیایند؛ تمام اینها دستاوردهای ما در دفاع مقدس بود.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس به ما باور و ایمان روی پای خود ایستادن را داد و شرایطی را فراهم کرد که ما امروز از بُعد نظامی تقریبا بی‌نیاز و غنی از دشمن شدیم.

فصیحی رامندی ادامه داد: در حالی که در گذشته تمام نیاز نظامی ما را باید بیگانگان تامین می‌‌کردند اما امروز غرش موشک‌‌های ما ابرقدرت جهانی را زمین‌گیر کرده است.

باید روحیه بسیجی، ایثار و گذشت در جامعه تقویت شود

وی با اشاره به حضور فرماندهان جوان در عرصه دفاع مقدس بیان کرد: قطعا نیروی جوان و تجربه پیر اگر به هم آمیخته شود، می‌‌تواند تحول ایجاد کند و کشور را به پیشرفت برساند اما معتقدم که استفاده از جوانان امروزه کمتر مورد توجه قرار می‌‌گیرد.

رزمنده دوران دفاع مقدس ابراز کرد: اقتضای زمان انقلاب و جنگ به گونه‌ای بود که جوانان فضای ابراز وجود پیدا می‌کردند و در عرصه حضور پیدا می‌کردند که باعث می‌شد امور را به دست بگیرند.

پیشکسوت عرصه دفاع مقدس تاکید کرد: اگر امروز هم شرایط دفاع مقدس را فراهم کنیم قطعا جوانان می‌توانند امور را بهتر اداره کنند.

وی با اشاره به لزوم الگوبرداری از دوران دفاع مقدس گفت: تمام تلاش دشمن این است که روحیه ایثار و شهادت را از جامعه ما بگیرد؛ آنچیزی که در دفاع مقدس سرآمد همه امور بود نیز فداکاری و گذشت بود که این روحیه همچنان باید حفظ شود.

فصیحی رامندی تاکید کرد: اگر خدای ناکرده جوانان ما از حضور در عرصه پیکار سرباز بزنند و دچار ضعف شوند که این خواست دشمن است نیز قطعا آینده خوبی را نمی‌توانیم تصور کنیم اما معتقدم که باید روحیه بسیجی، ایثار و گذشت در کل جامعه ما تقویت شود تا بتوانیم در برابر تهدیدات دشمن سربلند باشیم.
انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها