پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بیش از ۸هزار مددجو فاقد مسکن هستند/ وجود ۷۰۰ خانواده دارای دو معلول و بیشتر در استان قزوین
کد خبر: ۳۴۵۰۱۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲ ساعت: ۱۵:۴۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل بهزیستی استان قزوین:

بیش از ۸هزار مددجو فاقد مسکن هستند/ وجود ۷۰۰ خانواده دارای دو معلول و بیشتر در استان قزوین

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: هم‌اکنون بیش از هشت هزار نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی استان در منطقۀ شهری و روستایی فاقد مسکن هستند که البته بیشترین آمار مربوط به منطقه شهری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، علیرضا وارثی امروز(چهارشنبه) در جلسۀ بررسی پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن استان که با حضور معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ۱۰ هزار نفر عائله تحت پوشش بهزستی قزوین هستند که جانمایی مسکن برای چهار هزار نفر از این تعداد با هماهنگی مسئولان انجام شده و بیش از ۵۰ درصد هم تحویل داده شده است.

وی افزود: هم‌اکنون بیش از هشت هزار نفر زیر پوشش بهزیستی استان در منطقۀ شهری و روستایی فاقد مسکن هستند که البته بیشترین آمار مربوط به منطقه شهری (بیش از شش هزار نفر) و مابقی مربوط به مناطق روستایی است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با اشاره به اینکه نزدیک به ۷۰۰ نفر در خانواده‌های دارای دومعلول و بالاتر از دو معلول در استان حضور دارند، بیان کرد: براساس تکلیف جدی که برای وزارت راه و شهرسازی در واگذاری مسکن تعریف شده است، بسیاری از معلولان تحت پوشش بهزیستی به دلایل مختلف از جمله اقساط بالا و درآمد محدود فاقد مسکن هستند.

وارثی در پایان یادآور شد: البته کمک‌هایی هم از سوی خیرین استان صورت می‌گیرد؛ برای نمونه اتمام و تکمیل پروژۀ ۶۷۲ واحدی نیازمند تقریبا ۳۰۰میلیارد تومان بود که این مبلغ توسط خیرین پرداخت شد.

بخش قابل توجهی از پروژه‎‌های اقدام ملی مسکن در مهرگان است
در ادامه این جلسه علی فرخزاد با اشاره به وضعیت پروژه‌های مسکن در قزوین اظهار کرد: تعامل مناسبی بین دستگاه‌های اجرایی در حوزه پروژه‌های مسکن و شهرسازی و طرح اقدام ملی مسکن صورت گرفته است.
 
وی افزود: تعامل و هم‌افزایی در پروژه‌های مسکن به گونه‌ای است که با وجود تمام محدودیت‌های موجود، فعالیت‌ها در این بخش همچنان تداوم دارد.
 
معاون عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: امروز شاهدیم که تقریبا بخش قابل توجهی از مساحت استفاده شده در طرح اقدام ملی مسکن در ناحیۀ مهرگان متمرکز شده و این در حالی است که اجرایی کردن پروژه‌های اقدام ملی مسکن با بودجه‌های استان تناسب ندارد؛ اگر بخواهیم اجرای پروژه‌ها نهایی شود باید حمایت‌های ملی در این خصوص صورت بگیرد. 
 
وی اضافه کرد: شرایط اقتصادی امروز کشور و نوسانات اقتصادی و تحریم‌های دشمنان، گواه این است که نمی‌تواند ضمانتی برای فعالان و کارگزاران در راستای پروژۀ اقدام ملی مسکن وجود داشته باشد که طبیعتا این امر زمینه‌ای برای بروز مشکلات است؛ لذا لازم است تصمیمات جدی در این بین درنظرگرفته شود.
 
فرخزاد عنوان کرد: برخی اعتقاد دارند اراضی و املاک زیرمجموعۀ وزارتخانه به صورت انحصاری مختص آنهاست و این گونه نیست و این اراضی دولتی بوده و لازم است استان‌ها شرایط استفاده از این زمین‌ها را داشته باشند.
 
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: طرح اقدام ملی مسکن در استان قزوین همزمان با سراسر کشور اجرا شد و برخی از مردم در مرحلۀ نخست موفق به ثبت نام نشدند؛ لذا امیدواریم سامانه دوباره فعال شده و مردم بتوانند ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام/۴۰۰۶
 

دیدگاه ها