پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

امسال مراسم پیاده‌روی ایام اربعین حسینی برگزار نمی‌شود
کد خبر: ۳۴۴۹۷۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱ ساعت: ۱۳:۴۶ ↗ لینک کوتاه

معاون سیاسی استاندار قزوین:

امسال مراسم پیاده‌روی ایام اربعین حسینی برگزار نمی‌شود

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: امسال هیچگونه مراسم راهپیمایی و پیاده روی تحت عنوان اربعین حسینی در هیچ جای کشور برگزار نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی امروز(سه شنبه) در جلسه ستاد برنامه‌ریزی و ساماندهی زائرین اربعین حسینی که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تا امروز کشور عراق هیچ مجوزی برای ورود زائران اربعین حسینی صادر نکرده است.

حبیبی افزود: دولت عراق اعلام کرده است هیچ گونه امکاناتی برای پذیرش زائران خارجی را ندارد و این تصمیم صرفا به دلیل حفظ سلامت و تندرستی زائران است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه عنوان کرد: موکب داران و هیئات مذهبی اخبار مرتبط را صرفاً از طریق رسانه ملی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کنند و هیچگونه توجهی به شایعات در فضای مجازی نداشته باشند.

معاون استاندار قزوین تاکید کرد: فراخوان‌های ثبت نام اعزام زائران هیچ‌گونه رسمیتی ندارند؛ از طرف ستاد عتبات عالیات استان چهار موکب با عناوین سلامت، معیشت، جذب نذورات و حرم عشق(توسعه حرم) در آستانه اربعین حسینی و در ایام اربعین در استان برپا می‌شوند.

حبیبی گفت: هیچ‌گونه نذورات به صورت خوراکی و آشامیدنی در ایام اربعین حسینی توزیع نمی‌شود و همچنین مقرر شده در اولین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان، اداره کل تبلیغات اسلامی برنامه‌های پیشنهادی خود را با در نظر گرفتن موازین بهداشتی، برای ایام اربعین ارائه کند.

وی در پایان تصریح کرد: امسال هیچگونه راهپیمایی و پیاده روی تحت عنوان اربعین حسینی در هیچ جای کشور برگزار نمی‌شود.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها