پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

شهردار قزوین با شهروندان رکاب زد
کد خبر: ۳۴۴۹۶۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۱ ساعت: ۱۰:۲۶ ↗ لینک کوتاه

به مناسبت روز جهانی بدون خودرو؛

شهردار قزوین با شهروندان رکاب زد

به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، شهردار و مدیران شهری قزوین با شهروندان رکاب زدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی صبح قزوین؛ صبح امروز(سه شنبه) طی برنامه‌ای، به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، سیاوش طاهرخانی شهردار قزوین و جمعی از مدیران شهری با شهروندان رکاب زدند.

در این برنامه که عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان نیز حضور داشت و با پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو همزمان شده بود، دوچرخه‌سواران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از میدان میرعماد تا عمارت بلدیه دوچرخه‌سواری کردند.

برگزارکننده این برنامه، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری با مشارکت انجمن دوستداران دوچرخه بود و با هدف ترویج استفاده از دوچرخه به جای خودروی شخصی برگزار شد.

شیما زرآبادی‌پور، سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین در حاشیه برنامه اظهار کرد: روز جهانی بدون خودرو در شهر قزوین نیز همزمان با سایر شهرهای دنیا با برگزاری برنامه‌هایی گرامی داشته می‌شود که هم‌رکابی شهردار و مدیران شهرداری قزوین با شهروندان از جمله آنهاست.

وی افزود: در این روز مردم به کنار گذاشتن خودروی شخصی و جایگزینی آن با پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی فراخوانده می‌شوند و می‌توانند برخی امور مانند خرید روزمره را هم بدون خودرو انجام دهند.

زرآبادی‌پور ادامه داد: امروز کرایه اتوبوس‌های درون‌شهری قزوین نیز به مناسبت روز جهانی بدون خودرو و چند مناسبت دیگر شامل روز سرباز و بازگشایی نمادین مدارس رایگان است و مردم می‌توانند از خدمات این ناوگان بهره‌مند شوند.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین در پایان گفت: به منظور حفظ سلامت مردم و اطمینان خاطر آنها، اتوبوس‌ها دو بار در روز ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند و تعداد ناوگان فعال نیز با هدف کاهش تراکم مسافران در داخل اتوبوس‌ها افزایش یافته است.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها