پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اتوبوس‌های درون شهری قزوین اول مهر رایگان است
کد خبر: ۳۴۴۹۱۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۳۰ ساعت: ۸:۵۸ ↗ لینک کوتاه

سرپرست معاونت حمل‌ونقل شهرداری قزوین:

اتوبوس‌های درون شهری قزوین اول مهر رایگان است

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: اول مهرماه امسال استفاده از اتوبوس‌های این شهر به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همچنین بازگشایی نمادین مدارس رایگان است.

شیما زرآبادی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: اول مهر با ۲۲ سپتامبر روز جهانی بدون خودرو مقارن شده است که در این روز مردم به خودداری از استفاده خودروی شخصی و همچنین به‌کارگیری سایر روش‌های حمل‌ونقل همچون پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و ناوگان حمل‌ونقل عمومی فراخوانده می‌شوند.

وی افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا تاکید اصلی بر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است؛ اما به منظور تسهیل در جابه‌جایی و رفاه حال دانش‌آموزان و خانواده‌ها، سربازان و سایر شهروندان زمینه استفاده رایگان آنها از اتوبوس در روز یکم مهرماه فراهم شده و به منظور حفظ سلامت مسافران، ضدعفونی ناوگان به صورت مستمر و کامل دو بار در روز انجام می‌شود.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی و تلاش همگانی برای خودداری از استفاده خودروی شخصی و بهره گیری از وسایل حمل و نقل عمومی، تصریح کرد: در این روز شهروندان می‌توانند خریدهای کوچک روزمره را بدون خودرو و با استفاده از چرخ دستی و دوچرخه انجام دهند.

این مقام مسئول تاکید کرد: اول مهرماه امسال استفاده از اتوبوس‌های این شهر به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و روز سرباز و همچنین بازگشایی نمادین مدارس و روز جهانی بدون خودرو رایگان است.

وی در پایان عنوان کرد: اهمیت کاهش استفاده از خودروی شخصی مختص به روز جهانی بدون خودرو نیست؛ بلکه برای داشتن شهری پاک، آرام، ایمن و سالم می‌توان در تمام ایام سال در راستای رسیدن به این هدف و همچنین تبدیل پیاده‌روی و دوچرخه سواری به شیوه‌هایی رایج در زمینه حمل‌ونقل گام برداشت.

گفتنی است؛ شهرداری قزوین با ۲۲۰ دستگاه اتوبوس در ۲۴ خط به شهروندان خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها