پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مقام و مسئولیت نباید به جایگاهی برای سوءاستفاده تبدیل شود/ شهید رجایی به‌عنوان الگوی موفق مدیریتی معرفی شود
کد خبر: ۳۴۴۸۶۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲۷ ساعت: ۱۶:۲۸ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

مقام و مسئولیت نباید به جایگاهی برای سوءاستفاده تبدیل شود/ شهید رجایی به‌عنوان الگوی موفق مدیریتی معرفی شود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: بیت المال و مسئولیت طعمه نیست که ما از این فرصت بهره بگیریم برای کسب قدرت و جایگاه بالاتر، بلکه امیرمومنان می‌فرمایند، این مسئولیت امانتی است که در دست توست.

به گزارش خبرنگار سیاسی صیح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در جشنواره شهید رجایی که عصر امروز(پنج شنبه) سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد با عرض تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا اظهار کرد: قدرشناسی می‌کنیم از همه دست اندرکاران و مسئولان نظام که علی رغم همه‌ی سختی‌های تحریم و بیماری کرونا و مشکلات دیگر با همت و زحمت و تدبیر وظایف خود را به خوبی انجام داده و در خدمت رسانی به مردم کوتاهی ندارند.

وی با اشاره به سالروز شهادت رئیس جمهور شهید کشورمان افزود: شهید رجایی نمونه بارز برای نظام اسلامی و برای همه ما در این عصر هستند و می‌توانیم ایشان را به عنوان یک الگوی بسیار خوب به جهانیان نشان دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: شهیدان رجایی و باهنر با همه اخلاص و درستی و تدبیر و شجاعت و رعایت موازین و معیارهای دینی مسئولیتی را پذیرفته و امانتی را برعهده گرفتند و این امانت را با سربلندی و عزت نگاه داشتند و کار آنها به شهادت ختم شد و این پاداش الهی برای آنان بود.

عابدینی اضافه کرد: آن اخلاق و رفتارهایی که در شهیدان رجایی و باهنر شاهد بودیم و اساس ارزیابی‌های ما از نگاه امیرمومنان است، بسیار است. ایشان می‌فرمایند هرگز کسی که به خوبی کار می‌کند با شخصی که اهل کار کردن نیست نباید نزد تو یکسان باشد. یعنی در هر رده و جایگاهی هستیم محسن و مسی نباید در یک رده قرار داشته باشند که درغیر این صورت محسنین انگیزه ای نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه همه باید پایبند فرامین قانونی باشند، ابراز کرد: شهیدان رجایی و باهنر با همه اخلاص و درستی و تدبیر و شجاعت و رعایت موازین و معیارهای دینی مسئولیت را پذیرفته و امانتی را برعهده گرفتند و این امانت را با سربلندی و عزت نگاه داشتند و کار آنها به شهادت ختم شد و این پاداش الهی برای آنان بود.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: بیت المال و مسئولیت طعمه نیست که ما از این فرصت بهره بگیریم برای کسب قدرت و جایگاه بالاتر، بلکه امیرمومنان می‌فرمایند، این مسئولیت امانتی است که در دست توست و این روزها می‌گذرد اگر در این امانت خدشه ای به وجود آید باید پاسخگو باشیم.

فقط دوستی‌های براساس تقوا ماندگار است

عابدینی یادآور شد: دختران شعیب(ع) زمانی که حضرت موسی(ع) را دیدند و رفتار وی را ارزیابی کردند زمانی که می‌خواستند برای بکارگیری وی با پدرشان صحبت کنند، گفتند این جوان قوی و امین است. قوی از این منظر که در برابر کج روی‌ها و انحرافات قدرت تصمیم گیری و قدم برداشتن در مسیر درست را داراست.

وی تصریح کرد: همچنین امیرمومنان فرمودند اگر فردی مسلمانی را به کار گمارد درحالی که مسلمان دیگری از وی شایسته تر و امین تر و آگاهتر به سنت رسول الله وجود داشته باشد که کنار گذاشته شده، این مسئول به خدا و رسول خدا و به تمام مسلمانان خیانت کرده است. شهیدان رجایی و باهنر عمل کننده به این حدیث بودند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: در قران کریم خدای متعال فرموده است، گروهی که با هم دوست و رفیق هستند در روز قیامت دشمن یکدیگر می‌شوند و همدیگر را خطاب قرار می‌دهند که چرا دوستی‌هایشان عاملی برای باندبازی و پیگیری مطامع شخصی و ضایع کردن حق دیگران شده بود.

امام جمعه قزوین افزود: در روز قیامت فقط دوستی‌های اهل تقوا ماندگار است، زیرا متقین برای عزت اسلام تشریک مساعی کرده و برای منافع مردم تلاش می‌کنند و دوستی‌های آنها هم افزایانه برای خدمت به مردم است.

عابدینی تصریح کرد: در سوره مبارکه فرقان می‌خوانیم در روز قیامت هرکس که ستم و بدی کرده است دست خود را از شدت بدی گاز می‌گیرد و آرزو می‌کنند ای کاش زمانی که در دنیا بودیم سنت و سیره پیامبر اسلام و آل ایشان را رعایت می‌کردیم و این فرصت را به گرفتاری و بدبختی جهنم تبدیل نمی‌کردیم.

وی تاکید کرد: شاهد هستیم که گاهی اوقات رفتار باندبازی بین عده ای چقدر شرایط را برای زندگی مردم سخت کرده است. این باندگرایان در روز قیامت می‌گویند از زمانی که دوستانمان پایشان در زندگی ما باز شد اجازه نداد ما به شیوه قرآن و دین عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان اذعان کرد: شیاطین جن و انس که با انسان‌ها رفاقت می‌کنند ما را به سمت جهنم و رذالت و نابودی می‌کشانند. بنابراین باید مراقب دوستی‌ها و رفاقت‌های خود باشیم.
انتهای پیام/۲۰۰۲

دیدگاه ها