۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین بازداشت تاجر عربستانی به اتهام رابطه با شبکه جاسوسی مورد ادعای رژیم سعودی
کد خبر: ۳۴۴۸ تاریخ انتشار: // ساعت: : ↗ لینک کوتاه

بازداشت تاجر عربستانی به اتهام رابطه با شبکه جاسوسی مورد ادعای رژیم سعودی

حملات امنیتی رژیم سعودی علیه فعالان حقوقی و روحانیون منطقه الشرقیه درحالی ادامه دارد که صبح دیروز پنج‌شنبه دستگاه‌های امنیتی سعودی یک بازرگان عربستانی را به اتهام رابطه با شبکه جاسوسی مورد ادعای این رژیم بازداشت کردند.

بازداشت تاجر عربستانی به اتهام رابطه با شبکه جاسوسی مورد ادعای رژیم سعودی
به گزارش صبح قزوین به نقل از فارس، منابع آگاه رسانه‌ای عربستانی اعلام کردند که نیروهای امنیتی سرویس‌های اطلاعاتی رژیم سعودی در اولین ساعات بامداد امروز پنج‌شنبه «محمد حسن البقشی»، بازرگان و تاجر عربستانی را بازداشت و او را متهم کردند که از وی مکالمه تلفنی را به دست آورده‌اند که ارتباط وی با یکی از افراد بازداشت شده متهم به عضویت در شبکه جاسوسی مورد ادعای رژیم سعودی را به اثبات می‌رساند.
در این شرایط اخبار غیر موثقی در عربستان منتشر شده که اظهار می‌کند، دستگاه‌های امنیتی رژیم سعودی شیخ «حسن الصفار»، از روحانیون برجسته شیعی عربستان را به همراه شماری از همراهانش به اتهام اعلام همبستگی با افراد بازداشت شده و انتشار بیانیه‌ای در محکومیت اتهامات وارده به اهالی منطقه الشرقیه، تحت اقامت اجباری قرار داده است.
اما شیخ «محمد الصفار» قرار گرفتن بردارش شیخ حسن الصفار که از هفته گذشته در ریاض، پایتخت عربستان سعودی به سرمی‌برد، را رد کرد.
شیخ محمد الصفار در صفحه فیس بوک خود نوشت که اخبار منتشره در برخی پایگاه‌های اینترنتی در خصوص من و همچنین اقامت اجباری برادرم شیخ حسن الصفار صحت ندارد.
شیخ محمد در ادامه توضیح داد که شیخ حسن الصفار به راحتی و آزادانه اجاره تردد و خروج از هتل محل اقامت خود در ریاض و دیدار با بازدید کنندگان خود و تماس تلفنی را دارد و خود به شخصه روز گذشته چهارشنبه با شیخ حسن الصفار دیدار کرده است.
برادر شیخ حسن الصفار در ادامه نوشته است: در حال حاضر بازگشت شیخ حسن الصفار وابسته به دیدار وی با شاهزاده «محمد بن نایف»، وزیر کشور رژیم سعودی است که تاکنون زمان آن مشخص نشده ولی ممکن است هر لحظه انجام شود.
این اخبار پس از آن منتشر شد که فشارها و تهدیدات امنیتی رژیم سعودی از زمان اعلام کشف یک شبکه جاسوسی در عربستان سعودی و متهم کردن اعضای آن به اینکه با شخصیت‌ها و روحانیون و علمای منطقه الشرقیه عربستان به خصوص قطیف و احساء رابطه دارند، به شدت افزایش یافته و در این ارتباط نگرانی‌های درباره وضعیت سلامتی شیخ حسن الصفار ابراز شد که گفته می‌شد توسط دستگاه‌های امنیتی رژیم سعودی بازداشت شده است.
شیخ حسن الصفار که از جمله روحانیون شیعی برجسته مناطق شرقی عربستان به شمار می‌آید که اکثر ساکنان آن را شیعیان این کشور تشکیل می‌دهند، پنج‌شنبه هفته گذشته در حالی از منطقه الشرقیه وارد ریاض،‌ پایتخت عربستان سعودی شد که وزارت کشور رژیم سعودی وی را برای دیدار فوری با وزیر کشور رژیم سعودی به طور رسمی به پایتخت عربستان فرا خوانده بود.
اما هم اکنون یک هفته است که شیخ حسن الصفار در ریاض حضور داشته و در انتظار دیدار فوری با وزیر کشور رژیم سعودی است.
این تغییر و تحولات در حالی در عرصه سیاسی عربستان در حال وقوع است که فعالان مناطق شرقی عربستان با دادن فراخوانی از اهالی این مناطق دعوت کردند، پنج‌شنبه بعد از ظهر در راهپیمایی بزرگی شرکت کنند که تحت عنوان «شیخ نمر و سران و رهبران آزادی» جهت اعلام همبستگی با شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعی برجسته عربستانی که سال گذشته توسط رژیم سعودی ربوده شد و همچنین تمام بازداشت شدگان عربستانی و محکومیت و رد سیاست بازداشت‌های خود سرانه رژیم برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان