۱۴/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۳۰ سه شنبه

صبح قزوین سلامت دانش‌آموزان، اولویت نخست ماست/ واریز حدود دو میلیارد برای تامین اقلام بهداشتی به حساب مدارس
سلامت دانش‌آموزان، اولویت نخست ماست/ واریز حدود دو میلیارد برای تامین اقلام بهداشتی به حساب مدارس
کد خبر: ۳۴۴۷۷۲ نویسنده: حسنعلی اصغری تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲۴ ساعت: ۸:۲۸ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

سلامت دانش‌آموزان، اولویت نخست ماست/ واریز حدود دو میلیارد برای تامین اقلام بهداشتی به حساب مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از واریز حدود دو میلیارد تومان به حساب مدارس به منظور تامین اقلام بهداشتی خبر داد و گفت: اولویت ما در آموزش و پرورش، حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به بازگشایی مدارس اظهار کرد: بازگشایی مدارس با تصمیم ستاد ملی و استانی کرونا بوده و تعطیلی آن نیز باید توسط این ستاد اعلام شود.

وی با بیان اینکه نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اولویت نخست آموزش و پرورش است، افزود: نظارت جدی در مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را درنظرداریم و معتقدیم باید همه پروتکل‌ها در مدارس رعایت شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: با توجه به وجود دو هزار و 338 واحد آموزشی در استان ممکن است اشکالاتی در حوزۀ رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد لذا از دانشگاه علوم پزشکی نظارت جدی‌تری را در این حوزه خواستاریم.

اصغری عنوان کرد: گاهی گزارش‌هایی از برخی مدارس اعلام می‌شود که این مدارس سرانۀ لازم برای خرید تجهیزات و اقلام بهداشتی را ندارند، این در حالی است که یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان از فروردین ماه به مدارس توسط آموزش و پرورش واریز شده است.

استفاده از نیروهای خدماتی شرکتی برای بهداشت مدارس

وی اضافه کرد: اولویت ما در آموزش و پرورش، حفظ سلامت دانش‌آموزان است؛ باتوجه به اینکه با کمبود نیروهای خدماتی در مدارس روبه رو هستیم، تصمیم داریم با توجه به اهمیت بهداشت مدارس از نیروهای خدماتی شرکتی استفاده کنیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: موضوع بهداشت مدارس برای ما بسیار اهمیت دارد و رصدها نشان می‌دهد برخی از مدارس فاقد زیرساخت‌های لازم از جمله آب‌خوری و سرویس بهداشتی است، به دانش‌آموزان توصیه داریم باتوجه به مدت زمان حضور کم در مدارس، از این موارد استفاده نکنند.

اصغری در پایان یادآور شد: استقبال دانش‌آموزان از مدارس مناسب است و گاهی گلایه‌هایی توسط مدیران مبنی بر اینکه دانش‌آموزان برخی مدارس از جمله هنرستان‌ها به اجرای مبحث گروه‌بندی‌ برای رعایت ازدحام کمتر در مدارس تن نمی‌دهند، مطرح می‌شود که نیاز است به آن توجه شود.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین