پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

کاهش سن ابتلا به کرونا در قزوین/ ۴۰ درصد مبتلایان زنان خانه‌دار هستند
کد خبر: ۳۴۴۷۶۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲۳ ساعت: ۱۴:۵۱ ↗ لینک کوتاه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد

کاهش سن ابتلا به کرونا در قزوین/ ۴۰ درصد مبتلایان زنان خانه‌دار هستند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین با بیان اینکه آمار ابتلای بانوان به کرونا نسبت به آقایان در حال افزایش است، گفت: ۴۰ درصد مبتلایان به کرونا در سطح استان زنان خانه‌دار هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، پیمان نامدار ظهر امروز( یکشنبه) در جلسۀ ستاد مقابله با کرونا که در سالن جلسات بحران استانداری قزوین برگزار شد؛ با اشاره به وضعیت کلی استان در شیوع کرونا، اظهار کرد: ظرفیت بیمارستان بوعلی قزوین برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل شده و بیماران به سایر بیمارستان‌های استان ارجاع داده شده‌اند.

وی افزود: هم‌اکنون تقریبا تمام بیمارستان‌های استان درگیر کروناست و فاصله‌ای با روزهای نخست اوج کرونا و اسفندماه و فروردین ماه نداریم و همان شرایط حاکم است، اگر روند به همین شکل پیش رود احتمالا مجبور به برپایی نقاهتگاه‌ها و بیمارستان صحرایی باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به همکاری سایر بیمارستان‌ها ادامه داد: بیمارستان‌های خصوصی نیز با ما همکاری دارند که چهار نفر در بیمارستان مهرگان و یک نفر هم در بیمارستان پاستور بستری هستند.

نامدار به سن مبتلایان کرونا پرداخت و گفت: بیشترین آمار مبتلایان به کووید 19 در بیمارستان‌های قزوین بالای۶۰ سال است که البته آمار ابتلا در سنین پایین‌تر نیز مشاهده می‌شود.

فوت 550 بیمار کرونایی در قزوین

وی گفت: ۵۵۰ بیمار با تست قطعی کووید19 فوت کردند که آمار میانگین فوتی در استان ۸ درصد است و تقریبا با میانگین کشوری پیش می‌رود.

این مقام مسئول با اشاره به رشد تعداد بیماران جدید عنوان کرد: هم‌اکنون بستری‌های استان با شرایط جامعه برابری می‌کند؛ در دو هفته گذشته مراسم‌هایی در استان برگزار و پروتکل‌های بهداشتی گاها در آن رعایت شد و گاها هم رعایت نشد.

نامدار اضافه کرد: عبور خودروهایی از محورهای استان از سوی دیگر موجب شد تا ظرفیت پلن اول کرونا تکمیل شود، لذا ما باید برای پلن دوم برنامه‌ریزی کنیم.

وی مطرح کرد: هم‌اکنون بار مراجعۀ بسیاری از بیماران غیر کووید۱۹ را در بیمارستان‌ها داریم و این هشداری برای استان است که شاید نتوانیم در پیشگیری کرونا اقدامی کنیم و این شرایط برای کادر درمان، بار سنگینی خواهد بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه آمار ابتلای بانوان نسبت به آقایان در حال افزایش است، یادآور شد: آمار کرونا در بین مبتلایان بانوان خانه‌دار 40 درصد، بازنشسته‌ها 11 درصد، کارمندان و کارگران شرکت‌ها و کارخانه‌ها 11 درصد، کارکنان مراکز بهداشتی 8 درصد و کارمندان سایر مراکز 5 درصد آمار را به خود اختصاص می‎‌دهند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: لازم است شرایط موجود با حساسیت بیشتری دنبال و پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها