پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بستری ۳۱۷ بیمار کرونایی در قزوین/ بیشترین مبتلایان زنان خانه‌دار هستند
کد خبر: ۳۴۴۷۰۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲۰ ساعت: ۸:۳۱ ↗ لینک کوتاه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد

بستری ۳۱۷ بیمار کرونایی در قزوین/ بیشترین مبتلایان زنان خانه‌دار هستند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: متاسفانه آمار افراد بستری در بیمارستان‌های سطح استان طی شبانه‌روز گذشته به ۳۱۷ نفر رسیده است.

پیمان نامدار در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان اظهار کرد: متاسفانه در وضعیت هشدار قرار داریم و عوامل خطر مواجهه بیماران بستری و سرپایی در چند هفته گذشته غالبا تماس با موارد مثبت بیماری کووید۱۹ بوده است.

وی افزود: عدم استفاده از ماسک، حضور در مراسمات و مهمانی‌های بالای ۱۰ نفر همچنین حضور در بانک‌ها و ادارات شلوغ و سایر موارد تجمع و شرکت در مراسم‌های غیرضرور از دیگر دلایل ابتلا به بیماری کرونا در استان بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: طی هفته‌های گذشته بیشترین میزان کسانی که با بیماری کرونا آلوده شدند خانم‌های خانه‌دار بودند که یکی از دلایل آن مراجعه به مراکز خرید بوده است.

۱۱ درصد مبتلایان به کرونا افراد بازنشسته هستند

وی در ادامه عنوان کرد: ۱۱ درصد مبتلایان به کرونا در هفته‌های گذشته افراد بازنشسته، ۱۱ درصد کارگران و مشاغل حرفه‌‌ای و هشت درصد کارمندان ادارات بوده است.

نامدار بیان کرد: در ۱۰ روز گذشته بالای ۳۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری داشتیم؛ لذا از هم استانی‌ها تقاضا داریم برای اینکه از این شرایط و وضعیت بحرانی خارج شویم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ بیمار جدید در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند و متاسفانه آمار افراد بستری در شبانه‌روز گذشته به ۳۱۷ نفر رسیده و پنج نفر نیز فوتی داشتیم.

این مقام مسئول گفت: هم اکنون ۵۴ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و از این تعداد ۱۶ نفر به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت رعایت نکات بهداشتی گفت: عادی انگاری و ساده انگاری ما قطعا می‌تواند فجایع و اتفاقات بسیار بدتری را برای استان رقم بزند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها