پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۱۸۵۰ دانش‌آموز  قزوینی به گوشی هوشمند نیاز دارند/ برگزاری جشن عاطفه‌ها در سطح استان
کد خبر: ۳۴۴۶۸۶ نویسنده: مهرعلی حق‌گویان تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱۹ ساعت: ۱۱:۱۹ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل کمیتۀ امداد استان:

۱۸۵۰ دانش‌آموز قزوینی به گوشی هوشمند نیاز دارند/ برگزاری جشن عاطفه‌ها در سطح استان

مدیرکل کمیتۀ امداد استان قزوین گفت: سه هزار و ۵۰۰ دانش آموز در استان داریم که براساس بررسی‌های اولیه، یک هزار و ۸۵۰ دانش‌آموز برای استفاده از آموزش مجازی به تبلت یا گوشی هوشمند نیاز دارند.

مهرعلی حق‌گویان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها اظهار کرد: این جشن در سال‌جاری با توجه به محدودیت‌های کرونایی و تقارن با ایام عزاداری سیدالشهداء، با عنوان «شور عاطفه‌ها» و با شعار «همدل می‌شویم برای مهربانی در مهر» برگزار می‌شود.

وی افزود: در جشن عاطفه‌های سال گذشته مردم نیکوکار و نوع‌دوست استان قزوین به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند و بیش از سه میلیارد و 760 میلیون تومان در این بین جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیتۀ امداد استان قزوین تصریح کرد: در سال ‌جاری باتوجه به تحریم‌ها و کاهش اعتبارات دولتی، تمام کمک‌ها برای جشن عاطفه‌ها در قالب کمک‌های مردمی و خیرین خواهد بود.

وی بیان کرد: امیدواریم با افزایش کمک‌های مردمی در سال‌ جاری بتوانیم به دانش‌آموزان نیازمند، خدمات بیشتری ارائه دهیم و دانش‌آموزان از این خدمات بهره‌مند شوند.

برگزاری شور عاطفه‌ها از 22 شهریور در قزوین

حق‌گویان عنوان کرد: با توجه به شرایط حاکم و تغییر فرآیند آموزش به منظور «تأمین ملزومات آموزش غیرحضوری» انتظار داریم با دریافت کمک‌های نقدی بیشتر، امکان خرید تجهیزات مربوطه برای دانش‌آموزان فراهم شود و آنها بتوانند به برنامۀ آموزشی «شاد» دسترسی داشته باشند.

مدیرکل کمیتۀ امداد استان قزوین مطرح کرد: همچنین سعی داریم جذب کمک‌های غیرنقدی بیشتر در راستای رفع نیازهای آموزشی براساس فرآیند جدید محقق شود.

وی در ادامه گفت: سه هزار و 500 دانش‌آموز در استان داریم که براساس بررسی‌های اولیه، یک هزار و 850 دانش‌آموز برای استفاده از آموزش مجازی به تبلت یا گوشی هوشمند نیاز دارند.

حق‌گویان به زمان برگزاری جشن عاطفه‌ها اشاره کرد و گفت: شور عاطفه‌ها از روز شنبه 22 شهریور ماه سال‌ جاری آغاز می‌شود و تا 11 مهرماه ادامه دارد و مراکز نیکوکاری و دفاتر کمیتۀ امداد برای برگزاری این جشن پیش‌بینی شده است.

مدیرکل کمیتۀ امداد استان قزوین عنوان کرد: علاوه بر دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری، شمارۀ کارت 6037991899645406 و کد مهربانی #1*028*8877* برای دریافت کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده است.

حق‌گویان در پایان یادآورشد: پایگاه‌های نمادین جمع آوری کمک‌های مردمی با عنوان «شور عاطفه‌ها» روز پنج شنبه 27 شهریور ماه در سطح استان به منظور پذیرایی از هم‌استانی‌ها، نیکوکاران و خیران برای کمک به دانش‌آموزان برپا می‌شود.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها