پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۲۸۶ بیمار تنفسی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ فوت ۶ بیمار مبتلا به کرونا در قزوین
کد خبر: ۳۴۴۲۹۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۳۱ ساعت: ۸:۴۵ ↗ لینک کوتاه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۲۸۶ بیمار تنفسی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ فوت ۶ بیمار مبتلا به کرونا در قزوین

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: متاسفانه در شبانه‌روز گذشته شش نفر از بیماران با علائم قطعی کووید۱۹ در استان فوت کردند.

پیمان نامدار در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان قزوین اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری شده و آمار کل بستری‌ها به ۲۸۶ بیمار تنفسی رسیده است.

وی افزود: ۵۸ بیمار بستری با وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۲۷ نفر از آنها به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: ۱۸ بیمار در بخش‌های مختلف منتظر استفاده از تخت‌های بخش مراقبت ویژه هستند، ضمن اینکه متاسفانه در شبانه‌روز گذشته شش نفر از بیماران با علائم قطعی کووید۱۹ در استان فوت کردند.

وی در ادامه عنوان کرد: استان قزوین در جمع ۱۱ استان کشور با وضعیت هشدار بوده و شهرستان‌های قزوین، تاکستان و بوئین‌زهرا در مرز وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

از توزیع نذورات غیرخشک اجتناب شود

این مقام مسئول با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در مراسم عزاداری ایام محرم بیان کرد: شرایط حاکم در استان آگاهی همه مردم را می‌طلبد تا در ایام سوگواری حتما در کلیه مراسم‌ها دقت ویژه‌ای داشته باشند.

وی عنوان کرد: مراسم‌های عزاداری ماه محرم باید در فضای باز باشد و حداکثر زمان مراسم سوگواری نیز بیش از دو ساعت به طول نینجامد.

نامدار در پایان گفت: عزاداران حسینی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراسم شرکت کرده و به طور مستمر در طول برگزاری مراسم از ماسک استفاده کنند همچنین باید از توزیع نذورات غیرخشک و موادغذایی در مراسم اجتناب شود.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها