پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

شناسایی ۲۶۲۵ مبتلا به کرونا در کشور/ ۱۷۴ بیمار کرونایی در طول ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند
کد خبر: ۳۴۴۱۳۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۳ ساعت: ۱۵:۶ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

شناسایی ۲۶۲۵ مبتلا به کرونا در کشور/ ۱۷۴ بیمار کرونایی در طول ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۷۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسید.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۳ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۴۶ مورد بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۶ هزار و ۳۲۴ رسید و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۹ هزار و ۱۶۲ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۹۲ هزار و ۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۹۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون دو میلیون و ۷۸۸ هزار و ۲۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی در پایان گفت: استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

منبع: دانا

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها