پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

وقوع ۲۰ مورد غرق شدگی در قزوین طی سال جاری/ بارش‌ها ۳۵ درصد افزایش یافت
کد خبر: ۳۴۴۱۲۱ نویسنده: قدرت الله مهدیخانی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۳ ساعت: ۱۱:۳۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل مدیریت بحران استان خبر داد

وقوع ۲۰ مورد غرق شدگی در قزوین طی سال جاری/ بارش‌ها ۳۵ درصد افزایش یافت

مدیرکل مدیریت بحران استان گفت: درسال جاری ۲۰ مورد غرق شدگی در استان اتفاق افتاده که از این میزان سه مورد نجات پیدا کردند و همچنین در استان ۱۶ غواص حرفه‌ای در این زمینه آماده به خدمت هستند.

قدرت الله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به شرایط بحرانی استان اظهار کرد: علی رغم اینکه استان از اسفند ماه درگیر بیماری کرونا شده اما اتفاقات زیادی در این مدت پیش آمده که خوشبختانه برای این مشکلات چاره‌اندیشی صورت گرفته است.

وی افزود: اوایل سال بارش شدید باران را داشتیم که منجر به وقوع سیل در بعضی از مناطق استان شد که نسبت به سال گذشته امسال میزان بارندگی‌ها افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل مدیریت بحران قزوین گفت: در سال گذشته در طول 48 ساعت 62 میلی متر بارندگی اتفاق افتاده و امسال در 36 ساعت 57 میلی متر بارندگی در استان داشتیم.

مهدیخانی تاکید کرد: مشکلات متعددی در حوزه بحران وجود دارد که یکی از این مشکلات بحث مواد شیمیایی است که چند سالی است مدیریت بحران مطالعه‌ای در این خصوص با دانشگاه علوم پزشکی انجام داده است به طوری که 402 واحد در زمینه مواد شیمیایی و 40 مورد اماکن پر خطر در سطح استان شناسایی شده است.

سند استانی کاهش خطر استان باید تدوین شود

مهدیخانی بیان کرد: به استناد تبصره بند چهارم در سازمان مدیریت بحران یک اتفاق مهمی که در استان باید رخ دهد تشکیل و تدوین سند استانی کاهش خطر است.

این مقام مسئول بیان کرد: بحث آسیب شناسی و راهکار های کاهش خطر از دیگر مسائلی است که باید بسیار به آن توجه کرد و همچنین موضوع دیگر تشکیل خانه‌های هلال است که در دو هفته پیش تفاهم نامه این مورد امضا شده است.

مدیرکل مدیریت بحران قزوین ادامه داد: در سال زراعی 98_99 در شهر قزوین 386 میلی متر، آبیک 395 میلی متر، آوج 487 میلی متر، بوئین زهرا 356 میلی متر، تاکستان 312 میلی متر، رازمیان 422 میلی متر، سیرجان 364 میلی متر، کوهین 376 میلی متر و معلم کلایه 519 میلی متر بارندگی را داشتیم.

مهدیخانی گفت: در مجموع در استان قزوین 424/4 دهم میلی متر بارندگی اتفاق افتاده که از این میزان نسبت به سال گذشته افزایش 35 درصدی و رشد 111 میلی متری بارندگی را داشتیم و به طور کلی می‌توان گفت از 320 میلی متر الی 700 میلی متر بارندگی در استان را داشته‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران قزوین بیان کرد: درسال جاری 20 مورد غرق شدگی در استان اتفاق افتاده که از این میزان سه مورد نجات پیدا کردند و همچنین در استان 16 غواص حرفه‌ای در این زمینه آماده به خدمت هستند.

انتهای پیام/1700

دیدگاه ها