پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

پرداخت مطالبات کارگران کنتورسازی زمان‌بر است/ پیگیر حل مشکل بیمه بیکاری کارگران هستیم
کد خبر: ۳۴۴۱۰۹ نویسنده: محمد نصیری تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۲ ساعت: ۱۳:۱۰ ↗ لینک کوتاه

فرماندار شهرستان البرز:

پرداخت مطالبات کارگران کنتورسازی زمان‌بر است/ پیگیر حل مشکل بیمه بیکاری کارگران هستیم

فرماندار شهرستان البرز درباره پرداخت معوقات کارگران کنتورسازی گفت: معوقات این کارگران با فروخته شدن اجناس پس از شکایت و پیگیری پرداخت می‌شود؛ اما نمی‌توان زمان دقیقی برای آن درنظر گرفت و رفع مشکل طولانی مدت است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ چندین سال است که شاهد بی سر و سامانی شرکت کنتورسازی قزوین هستیم و خصوصی سازی نادرست بلای جان کارگران شده است، اما در این میان آنچه دیده نمی‌شود فریادهای به حق کارگران مظلوم این شرکت است که به جایی نمی‌رسد و مسئولان استان قزوین هم بارها وعده‌های بی سرانجامی داده‌اند که عملیاتی نشده است.

طی روزهای گذشته نیز این کارگران معترض مقابل استانداری قزوین تجمع کردند تا مطالبات آنها پرداخت شود.

محمد نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ درباره مشکل کارگران کنتورسازی اظهار کرد: کارگران کنتورسازی شهروندان شهرستان البرز هستند و مشکلاتشان را پیگیری کرده و نسبت به وضعیت آن‌ها دغدغه دارم.

وی ادامه داد: بعید می‌دانم کسی تاکنون به اندازه من و دادستان شهرستان البرز پیگیر مشکل کارگران کنتورسازی باشد؛ زیرا اعتقاد داریم باید مشکل این افراد حل شود.

فرماندار شهرستان البرز ابراز کرد: مطرح شدن بیمه بیکاری به این علت بود که در کارخانه فعالیت و دریافت حقوقی برای کارگران وجود نداشت، در این وضعیت می‌توان از امکان بیمه بیکاری بهره برد و حین دریافت حقوق، مطالبات را نیز پیگیری کرد.

وی افزود: کارگران کنتورسازی به اداره کار شکایت کردند که در فروردین ماه نیز قرارداد داشتند و اداره کار به نفع آن‌ها رای داد؛ اما کارخانه این موضوع را نپذیرفت و شکایت به دیوان عدالت اداری ارجاع داده شد اما هنوز رای نهایی صادر نشده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام شده اداره بیمه، باید بدهی این افراد پرداخت شود که مبلغ مورد نیاز می‌تواند از محل فروش اجناس تامین شود و پس از آن، مشکل بیمه بیکاری این کارگران حل می‌شود.

وی درباره پرداخت معوقات کارگران کنتورسازی گفت: معوقات این کارگران نیز با فروخته شدن اجناس پس از شکایت و پیگیری پرداخت می‌شود؛ اما نمی‌توان زمان دقیقی برای آن درنظر گرفت و رفع مشکل طولانی مدت است.

نصیری در پایان گفت: مطالبات کارگران کنتورسازی زیاد است و اجناس موجود در شرکت نیز برای پرداخت تمام بدهی کافی نیست؛ اجناس قابل فروش به مرور به فروش می‌رسد که ممکن است چندین ماه تا یک سال به طول بینجامد؛ اما به طور کلی حل این مشکلات درحال پیگیری و روی روال است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها