پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ظرفیت‌های قزوین زمینه ارزشمندی برای بالندگی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است
کد خبر: ۳۴۴۱۰۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۲ ساعت: ۱۱:۳۵ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی‌فقیه در استان:

ظرفیت‌های قزوین زمینه ارزشمندی برای بالندگی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار مدیران جهاد دانشگاهی استان گفت: ظرفیت‌های قزوین زمینه ارزشمندی برای بالندگی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(چهارشنبه) در دیدار مدیران جهاد دانشگاهی استان قزوین که به مناسبت سالروز تأسیس این نهاد برگزار شد، با تأکید بر اینکه استان قزوین بستر بسیار مناسبی برای رشد فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است، اظهار کرد: استان قزوین قطب صنعتی، کشاورزی، دانشگاهی، نیروی انسانی و منابع طبیعی محسوب می‌شود و اینها زمینه‌های بسیار ارزشمندی برای رشد و بالندگی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سه نوع جهاد کبیر، جهاد مبارزه با نفس و جهاد اکبر داریم، تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در کنار جهاد نفس و جهاد اکبر، جهاد کبیر را معرفی کردند و بخشی از فعالیت‌هایی که جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف انجام می‌دهد، مصداق جهاد کبیر است.

امام جمعه قزوین با تشریح جایگاه جهاد در قرآن بیان کرد: خدا فرموده است جهاد حقی به گردن شما دارد و تلاش کنیم تا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم در راستای همین فرمایش خدای متعال باشد تا بتوانیم حق جهاد را ادا کنیم و مجاهدان حقیقی راه جهاد باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: در متون دینی تأکید شده است که خداوند هرکسی را در مسیر جهاد قرار نمی‌دهد و انسانها باید لیاقت و شایستگی ورود به عرصه جهاد را داشته باشند و این مهم نشان‌دهنده جایگاه ارزشمند و والای جهاد در نظام دینی است.

وی در پایان تصریح کرد: خداوند فرموده در مسیر مغفرت خدا جهادی عمل کنید و باشتاب حرکت کنید. قرآن وقتی به موضوع سبقت در مسیر کار خیر، فرهنگی، علمی و تولیدی می‌رسد تأکید می‌کند با شتاب حرکت کنید و تأمین رفاه مردم را تشویق کرده است.

گفتنی است؛ فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش رو جهاد دانشگاهی استان قزوین ارائه کرد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها