پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بزرگترین اطعام علوی قزوین در روز عیدغدیر انجام می‌شود/ توزیع ۸ هزار پرس غذای گرم در ماه محرم
کد خبر: ۳۴۳۹۶۰ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۴ ساعت: ۱۰:۴ ↗ لینک کوتاه

رئیس هیئت امنای مسجد موسی بن جعفر مهرگان:

بزرگترین اطعام علوی قزوین در روز عیدغدیر انجام می‌شود/ توزیع ۸ هزار پرس غذای گرم در ماه محرم

رئیس هیئت امنای مسجد موسی بن جعفر مهرگان گفت: در طرح اطعام علوی ۱۱۰ دیگ غذا تهیه و در روز عید سعید غدیر ۱۴ هزار پرس غذای گرم بین سه هزار نفر از افراد نیازمند شناسایی شده در سطح استان توزیع می‌شود.

سید مجتبی علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به بزرگترین اطعام علوی در استان قزوین اظهار کرد: این طرح از ساعت ۱۲ شب پنج شنبه آغاز و تا شنبه پس از نماز مغرب و عشا در مسجد امام موسی بن جعفر(ع) ناحیه شهری مهرگان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در طرح اطعام علوی ۱۱۰ دیگ غذا تهیه و در روز عید سعید غدیر ۱۴ هزار پرس غذای گرم بین سه هزار نفری که در مناطق الوند، بیدستان، شریف آباد، محمدیه، مهرگان، حصار، ورس، باورس و شترک توسط مراکز نیکوکاری موجود در همان مناطق احصاء شده‌اند؛ توزیع می‌شود.

رئیس هیئت امنای مسجد موسی بن جعفر مهرگان درباره رعایت کامل نکات بهداشتی در روند حاکم بر تهیه و توزیع غذا ابراز کرد: برای اجرای طرح اطعام علوی ۱۵۰ نفر از طلاب و روحانیون داوطلب دو روز در مسجد قرنطینه هستند و به علت مسائل بهداشتی هیچ کسی اجازه‌ی ورود و خروج ندارد.

وی ادامه داد: از افراد حاضر تست کرونا گرفته می‌شود و طی انجام فعالیت از گان، دستکش و ماسک استفاده می‌کنند‌، غذاها نیز بسته بندی شده و پس از بارگیری توسط مراکز نیکوکاری هر منطقه مقابل درب افراد شناسایی شده و به هر خانه چهار تا پنج پرس غذا تحویل داده می‌شود.

عید غدیر، "عیدالله الاکبر" است

این فعال فرهنگی عنوان کرد: سپاه، سازمان تبلیغات، بنیاد بین المللی غدیر، دفتر امام جمعه، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام، شهرداری محمدیه و خیرین در تامین مبلغ مورد نیاز غذاها همکاری داشته‌اند.

وی افزود: درمجموع ۲۷۰ میلیون تومان برای این اقدام هزینه می‌شود، ضمن اینکه برای ۱۵۰ نفر حاضر در مسجد نیز طی دو روز شش وعده غذایی نیاز است که درمجموع ۹۰۰ وعده غذایی خواهد بود.

علی اکبری درباره اهمیت اطعام علوی بیان کرد: عید غدیر، عیدالله الاکبر و اساس و اصل عیدهای ماست، اکنون در شرایطی قرار داریم که امکان برگزاری جشن خیابانی، محله‌ای و مساجد و اکرام و بازدید از سادات طبق روال سال‌های گذشته وجود ندارد.

وی ادامه داد: روایات متعددی درباره‌ی اطعام علوی وجود دارد، به دلیل شرایط موجود و برای حفظ شعائر الهی با هم افزایی چند مجموعه اطعام بزرگ علوی برای نیازمندان استان درنظر گرفته شد.

رئیس هیئت امنای مسجد موسی بن جعفر مهرگان در پایان گفت: در ایام محرم و صفر نیز اطعام خواهیم داشت که البته به این گستردگی نبوده و تهیه و توزیع پنج تا هشت هزار پرس پیش‌بینی و خیرین این کار نیز شناسایی شده‌اند.
انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها