پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مدیرانی که مصوبات ستاد کرونا را اجرا نکنند به تخلفات اداری معرفی می‌شوند
کد خبر: ۳۴۳۹۴۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۳ ساعت: ۱۱:۱۸ ↗ لینک کوتاه

معاون سیاسی استاندار:

مدیرانی که مصوبات ستاد کرونا را اجرا نکنند به تخلفات اداری معرفی می‌شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: مدیرانی که در اجرای مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا اهتمام نداشته باشند به هیئت تخلفات اداری معرفی می‌شوند و با آنها برخورد خواهد شد.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا اظهار کرد: صیانت از جان و سلامت مردم مهم‌ترین رسالت ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به شمار می‌رود و در همین راستا سازوکارها و دستورالعمل‌ها و مصوبات آن حکم قانون را داشته و لازم الاجرا هستند.

جانشین رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین افزود: در چند روز اخیر با اعمال محدویت‌ها تعداد بستری‌ها و مراجعه کاهش داشته که نشانگر آن است شرایط کرونا جز با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به هیچ وجه قابل مهار نیست.

وی عنوان کرد: محدویت‌های اعمال شده همچنان تا عادی شدن شرایط به قوت خود باقی است و رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید با قوت بیشتری پیگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با اشاره بر اهمیت تیم‌های بازرسی و انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابله و مهار کرونا، تاکید کرد: در ادارات رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجباری است و ضرورت دارد مدیران دستگاه‌های اجرایی در این خصوص با جدیت بیشتری عمل کنند و با مدیرانی که در این زمینه کوتاهی کرده و بیشترین مبتلا را داشته باشند برخورد شده و به هیئت‌های تخلفات معرفی می‌شوند. 

حبیبی در پایان گفت: در حوزه صنوف، مطب پزشکان، دفاتر پیشخوان، پمپ بنزین‌ها، نانوایی‌ها و بانک‌ها بیشترین آمار مبتلا به کرونا وجود دارد که باید ناظرین بهداشتی، اتحادیه اصناف، سازمان نظام پزشکی و دستگاه‌های متولی در خصوص پیشگیری، رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این مکان‌ها نظارت بیشتری داشته باشند.  

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها