۱۴۰۰/۰۲/۱۸ شنبه
صبح قزوین مطالعات خطرپذیری بازار سنتی قزوین انجام می‌شود
مطالعات خطرپذیری بازار سنتی قزوین انجام می‌شود
کد خبر: ۳۴۳۹۳۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۲ ساعت: ۱۵:۱۵ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

مطالعات خطرپذیری بازار سنتی قزوین انجام می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: مطالعات جامع خطرپذیری بازار سنتی قزوین از حیث حوادث طبیعی و غیرطبیعی امسال انجام می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ قدرت الله مهدیخانی در نشست شورای مدیریت بحران که امروز(یکشنبه) با موضوع ساماندهی بازار قزوین برگزار شد، اظهار کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین ماموریت پیدا کرده که این مطالعات را به نمایندگی از شورای مدیریت بحران استان انجام دهد.

وی ادامه داد: این مطالعات نقاط ضعف و قوت ما را در حوزه پیشگیری از حوادث طبیعی و غیرطبیعی در بازار سنتی قزوین شناسایی کرده و به ما برای برنامه ریزی و اقدام به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی یا مهار آنها با کمترین میزان خسارات جانی و مالی کمک می‌کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با بیان اینکه بازار سنتی قزوین خطرپذیری بالایی نسبت به حوادث دارد، ابراز کرد: باید با هماهنگی، تعامل و همت دستگاه‌های خدمات رسان شامل شرکت آّب، برق و گاز و همچنین نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، شهرداری و اتاق اصناف و کسبه تهدیدات و خطرات این مکان که قلب تجاری و اقتصادی استان به شمار می‌رود را از بین ببریم.

این مقام مسئول افزود: شناسایی و مدیریت انبارهای کوچک حاشیه بازار با محوریت آتش نشانی که امکان وقوع حوادثی چون آتش سوزی در آن‌ها بالاست، دارای ضرورت است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین ابراز کرد: باید از ظرفیت اصناف و کسبه برای ایمن سازی بازار سنتی قزوین بهره مند شویم.

مهدیخانی افزود: نباید از ظرفیت اطلاع رسانی و آموزش به اصناف و شهروندان برای پیشگیری از وقوع حوادث در بازار سنتی قزوین غافل شویم و این موضوع باید از سوی شهرداری و اتاق اصناف دنبال و پیگیری شود.

وی در پایان گفت: مدیران دستگاه‌های ذیربط در خصوص کوتاهی در انجام وظایف خود نسبت به وظایف تعیین شده در ستاد مدیریت بحران باید پاسخگو باشند و اگر حادثه و خسارتی ناشی از قصور آن‌ها بوقوع پیوندد به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

انتهای پیام/1700

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین