۱۴/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۳۰ سه شنبه

صبح قزوین رزمایش کمک مؤمنانه محرکی برای تقویت اقتصاد مقاومتی است
رزمایش کمک مؤمنانه محرکی برای تقویت اقتصاد مقاومتی است
کد خبر: ۳۴۳۹۰۲ نویسنده: کاظم زمانی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۱ ساعت: ۱۴:۵۱ ↗ لینک کوتاه

فعال فرهنگی در استان قزوین:

رزمایش کمک مؤمنانه محرکی برای تقویت اقتصاد مقاومتی است

این فعال فرهنگی گفت: رزمایش کمک مؤمنانه و نهضت احسان‌وتعاون می‌تواند در تقویت اقتصاد مقاومتی، تقویت خانواده‌ها و بنیه‌های اقتصادی مؤثر باشد.

کاظم زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اهمیت اجرای رزمایش کمک مؤمنانه اظهار کرد: باتوجه به تأکیدات مقام معظم رهبری به استمرار کمک مؤمنانه و همچنین شرایط موجود کشور، نهضت احسان و تعاون همچون گذشته فعالیت خود را دنبال می‌کند.

وی افزود: مرحلۀ نخست رزمایش کمک مؤمنانه انجام شده و مرحلۀ دوم آن در سایر ایام از جمله عید غدیر، محرم و اربعین دنبال می‌شود؛ امیدواریم جذب کمک‌های مردم در این حوزه ادامه داشته باشد و گروه‌های جهادی، نهاهای مردمی و حاکمیتی فعالیت‌های خود را در این حوزه پیشتیبانی کنند.

این فعال فرهنگی در استان قزوین با اشاره به اینکه در رزمایش کمک مؤمنانه، موضوعات مختلفی دنبال می‌شود، گفت: اشتغالزایی، کمک به افراد نیازمند، توانمندکردن بنیان‌های مالی و اقتصادی خانواده‌های ضعیف از جملۀ این کمک‌هاست که نهادهای حاکمیتی همچون ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان در آن حضور دارند و برای اشتغالزایی کمک می کنند.

زمانی ادامه داد: رزمایش کمک مؤمنانه و نهضت احسان‌وتعاون همچنین می‌تواند در تقویت اقتصاد مقاومتی، تقویت خانواده‌ها و بنیه‌های اقتصادی آن مؤثر باشد.
وی به چگونگی تشویق مردم و خیرین برای مشارکت در کمک مؤمنانه اشاره کرد و گفت: امروز به خوبی شاهدیم که خیران و عموم مردم در این حوزه پیشقدم هستند؛ مسئولان نیز اگر مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند، مردم نیز بیشتر پای کار خواهند بود.

قرارگاه جامع و کاملی برای ادامۀ فعالیت‌ها شکل بگیرد

این فعال فرهنگی اضافه کرد: از ماه رمضان سال‌جاری، بسیاری از دستگاه‌های مردم نهاد، خیرین، مساجد، ائمه جماعت مساجد و تشکل‌های بازار و مردمی در رزمایش کمک مؤمنانه حضور داشتند و فعالیت‌های مختلفی در این حوزه انجام شد.

زمانی عنوان کرد: برای ادامه فعالیت‌هایی همچون کمک مؤمنانه، باید پایگاه فرهنگی از جمله پایگاه فرهنگی مسجدالنبی(ص) تأسیس و فعال شود تا همه در این بین کمک و حمایت داشته باشند.

وی عنوان کرد: امروز مسجدالنبی(ص) به عنوان محل برگزاری نماز جمعه و جایگاهی که نمایندۀ ولی فقیه در استان در آن حضور دارد، این محوریت را برای اجرای رزمایش مومنانه دارد.

زمانی تصریح کرد: تمام دستگاه‌های مردمی، دولت، همه مراکز و خیرین باید حول محور مرکز فرهنگی جمع شوند و قرارگاه جامع و کاملی برای ادامۀ فعالیت‌ها شکل بگیرد تا بتوانیم مدیریت واحدی را در این حوزه داشته باشیم. 

این فعال فرهنگی در پایان بیان کرد: محوریت جایگاه نهاد نمایندگی ولی فقیه و مسجدالنبی(ص) به عنوان جایگاه نماز جمعه در مرکز استان و در شهرستان‌ها باید به عنوان مرکز فعالیت‌های کمک مؤمنانه قرار بگیرد و کمک‌ها متمرکز شود تا ساماندهی بهتری در کمک‌های مؤمنانه صورت بگیرد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین