پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۴ واحد صنفی خرید و فروش اموال مسروقه در قزوین پلمب شد
کد خبر: ۳۴۳۸۹۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۱ ساعت: ۱۱:۲۶ ↗ لینک کوتاه

سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان:

۴ واحد صنفی خرید و فروش اموال مسروقه در قزوین پلمب شد

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین گفت: با اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال ضایعات و مسروقه، چهار واحد صنفی خرید و فروش پلمب و بیش از ۱۰ نفر بازداشت شدند.

علی فولیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: سرقت یکی از انواع جرایمی است که سبب ایجاد ناامنی و مهم‌تر از آن بالا رفتن احساس ناامنی در بین شهروندان می‌شود.

وی گفت: تاکنون اقدامات صورت گرفته در راستای ناامن سازی محل‌های خرید و فروش اموال مسروقه با رویکرد اجرایی، عملیاتی و پیشگیرانه همراه نبوده است؛ زیرا امروزه شاهد خرید و فروش اموال مسروقه از طریق فضای حقیقی و مجازی در جامعه هستیم.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان قزوین بیان کرد: یکی از مشوق‌ها و انگیزه‌های سارقان، فروش سهل و آسان اموال مسروقه است و با توجه به اینکه بیشتر این اموال توسط ضایعات فروشی‌های فاقد مجوز و متخلف در سطح استان خریداری می‌شود، این طرح به ‌منظور برخورد با ضایعات فروشی‌های غیرمجاز، متخلفان و خریداران اموال مسروقه با حضور اتاق اصناف، پلیس اماکن، نیروی انتظامی در استان قزوین در حال اجراست.

فولیان با بیان اینکه اجرای طرح برهم زدن بازار خرید و فروش اموال مسروقه سبب کاهش سرقت در سطح استان خواهد شد، گفت: اکنون برای ساماندهی این واحدهای ضایعاتی غیرمجاز باید اتاق اصناف و اتحادیه مرتبط دستورالعملی را تدوین نمایند تا واحدهایی که شرایط فعالیت قانونی در این صنف را دارند امکان اخذ مجوز برای آنها فراهم شده و تحت پوشش مراجع قانونی قرار گیرند.

وی گفت: همچنین باید معاملات خود را روزانه در دفاتر خرید و فروش ثبت و ضبط کنند و علاوه بر این ملزم باشند که دوربین مداربسته نصب کنند.

این مقام مسئول از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و غیرقانونی، ضمن معرفی مالخران مراتب را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دیدگاه ها