۱۵/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۳۱ چهارشنبه

صبح قزوین برخی شهروندان کرونا را شوخی گرفته‌اند/ راه‌اندازی ۳۷ واحد تولیدی ماسک در قزوین
برخی شهروندان کرونا را شوخی گرفته‌اند/ راه‌اندازی ۳۷ واحد تولیدی ماسک در قزوین
کد خبر: ۳۴۳۸۹۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۱۱ ساعت: ۱۱:۱۰ ↗ لینک کوتاه

جانشین ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان:

برخی شهروندان کرونا را شوخی گرفته‌اند/ راه‌اندازی ۳۷ واحد تولیدی ماسک در قزوین

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین با بیان اینکه برخی از شهروندان کرونا را شوخی گرفته‌اند، گفت: همراهی و همکاری مردم و جدی گرفتن کرونا از هر عملی موثرتر و کارآمدتر است.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: بخش اعظمی از توان و امکانات دستگاه‌های اداری و دولتی در جهت مهار کرونا به کار گرفته شده است؛ در پنج ماه گذشته اولویت برنامه‌ها، اختصاص اعتبارات و تسهیلات در راستای مقابله با این ویروس مخرب بوده است.‌

وی افزود: امروز هیچ امری مهمتر از حفاظت و حراست از جان مردم و تامین سلامت هموطنان نیست و دستگاه‌های اداری و دولتی، نیروهای مسلح، بسیج، شهرداری‌ها و همه آحاد جامعه در خدمت برنامه‌های مقابله با کرونا از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین تصریح کرد: تشکیل هفتگی ستاد کرونای استان به ریاست استاندار، راه‌اندازی حدود ۳۷ واحد تولیدی ماسک و چندین واحد تولیدی دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده بخشی از این اقدامات بوده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین اضافه کرد: همراهی و همکاری مردم و جدی گرفتن موضوع کرونا از هر عملی موثرتر و کارآمدتر است؛ ولی به نظر می‌رسد برخی از هم استانی‌ها با کرونا شوخی و مزاح می‌کنند؛ باید بپذیریم که قدرت ویرانگری کرونا از بمب اتم هم بیشتر است.

حبیبی عنوان کرد: عدم وجود درمان قطعی و داروی مناسب و همچنین عدم کشف واکسن کرونا بر پیچیدگی موضوع افزوده است؛ چنانچه مردم و هموطنان موضوع کرونا را جدی نگیرند این ویروس کوچه به کوچه، خیابان به خیابان، روستا به روستا، شهر به شهر و استان به استان در حرکت خواهد بود.

وی تاکید کرد: از همه مهمتر این است که اگر کرونا به فصل پاییز و زمستان که آنفلوآنزا نیز شیوع دارد؛ وصل شود سلامت مردم را با مخاطره جدی مواجه خواهد کرد.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: انتظار می‌رود که با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در اجتماعات و عدم برگزاری مراسم عزا و عروسی با همت و جدیت بساط کرونا را در تابستان جمع کنیم؛ در غیر این صورت شرایط و اوضاع دشوارتر خواهد شد و از توان کادر درمانی پزشکی و پرستاری خواهد کاست.

انتهای پیام/7003

 

 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین