پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

محموله ۱۶۰۰کیلوگرمی مرغ‌های آلوده در تاکستان توقیف شد
کد خبر: ۳۴۳۶۱۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲۸ ساعت: ۱۶:۱۹ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین:

محموله ۱۶۰۰کیلوگرمی مرغ‌های آلوده در تاکستان توقیف شد

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: با توقیف یک محموله هزار و ۶۰۰ کیلوگرمی مرغ، پس از انجام آزمایشات از نظر توتال کانت و شمارش کلیه‌ی میکروب‌ها، بالاتر از حد استاندارد تشخیص داده شد.

دکتر حمید زینالی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ درباره مرغ‌های توقیف شده در تاکستان اظهار کرد: در پی بازدیدهای ادواری از مراکز مختلف عرضه فراورده‌های خام دامی و کشتارگاه‌ها درصورت عدم مصرف محموله‌های برگشتی و مصرف نشده در تاریخ مصرف مشخص، فرآیند نمونه برداری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: موارد نمونه برداری شده به آزمایشگاه مرجع کنترلی دامپزشکی ارسال می‌شود؛ طی توقیف یک محموله هزار و ۶۰۰ کیلوگرمی و پس از انجام آزمایشات از نظر توتال کانت و شمارش کلیه‌ی میکروب‌ها، بالاتر از حد استاندارد تشخیص داده شد.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین ابراز کرد: با آزمایش‌های تکمیلی مجدد روی محموله مشخص شد که این محموله از منظر استفاده، برای مصارف انسانی قابل استفاده نیست و تصمیم به معدوم سازی شد؛ این اقدام با همکاری قوه قضائیه انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: پس از ارسال مستندات، نظر کارشناسی و گرفتن حکم قضایی نسبت به معدوم سازی محموله‌ها اقدام می‌شود که معمولا معدوم سازی در تبدیل ضایعات کشتارگاه انجام می‌شود تا فرایندهای مشخص را طی کرده و نظارت وجود داشته باشد و از نظر زیست محیطی ایجاد آلودگی نکند.
انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها