پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

شناسایی۲۳۴۹ نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور
کد خبر: ۳۴۳۵۰۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲۳ ساعت: ۱۴:۴۹ ↗ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

شناسایی۲۳۴۹ نفر بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

به گزارش سرویس سلامت صبح قزوین؛ سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۲۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۸۱ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.
 
وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.
 
لاری گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۲۲ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۳۳۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
 
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تا کنون یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۹۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است؛ تصریح کرد: همانند روزهای گذشته، استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.
 
به گفته لاری، استان‌های تهران، فارس، کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
 
منبع: دانا
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها