پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

مرمت و بازسازی دولتخانه صفوی به شهرداری قزوین واگذار شود
کد خبر: ۳۴۳۴۸۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲۳ ساعت: ۹:۲۳ ↗ لینک کوتاه

رئیس کمیسیون مالی شورای شهر:

مرمت و بازسازی دولتخانه صفوی به شهرداری قزوین واگذار شود

رئیس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای شهر قزوین با اشاره به موفقیت‌های شهرداری در اجرای پروژه‌های میراثی گفت: بارها گفته‌ایم اگر دولتخانه صفوی به شهرداری واگذار می‌شد، می‌توانستیم مانند پروژه سعدالسلطنه آن را احيا و بهسازي کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی در جلسه هم اندیشی مدیران مجموعه مدیریت شهری با نمایندگان مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتخاب شما نمایندگان بارقه امیدی در دل شهروندان بود و امیدوارم با اهتمام و جدیت در حل مشکلات استان بدرخشید.

وی افزود: مهم‌ترین مشکل قزوین، مشکلات فرهنگی و نبود فصل الخطاب در موضوعات استان است و همین موضوع باعث می‌شود تا در تعارضات و شرایط عدم حل آنها در داخل استان، مسائل به خارج از استان کشیده شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: بسياري از شهرها همانند اصفهانی‌ها در مورد حل مشکلات شهرشان باهم وحدت دارند؛ هرچند که ممکن است در جریان‌ها و طیف‌های گوناگونی باشند؛ اما در قزوین وضعیت اینگونه نیست.

وی ادامه داد: دولت دهم و یازدهم نتوانست وظایفش را در سطح کلان درست انجام دهد؛ چراکه نگاهش به بیرون بود، به جای اینکه به مسائل و مشکلات توجه کند با موضع گیری‌ها و حرف‌ها باعث شد تا نتواند نتیجه درستی بگیرد.

فصیحی رامندی بیان کرد: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم تا در نگاه کلان به اقتصاد و معیشت مردم و امور زندگی آنها توجه کنند و نسبت به این موضوعات عکس‌العمل نشان دهند.

فصیحی رامندی، تعارضات بین دستگاهی را از دیگر مشکلات موجود در شهر قزوین عنوان کرد و گفت: یک از مشکلات این شهر تعارض میان اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری است که نیازمند فرابخشی نگاه کردن به این مسئله هستیم.

وی در پایان با اشاره به موفقیت‌های شهرداری در اجرای پروژه‌های میراثی گفت: بارها گفته‌ایم اگر دولتخانه صفوی به شهرداری واگذار می‌شد، می‌توانستیم مانند پروژه سعدالسلطنه آن را احيا و بهسازي کنیم؛ بنابراین می‌توان دراین راستا جلسات مشترک و کارگروهایی تشکیل داد تا گام مهمی در حل مسائل شهری برداشته شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها