پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۷۲ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان قزوینی توزیع شد
کد خبر: ۳۴۳۴۶۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲۲ ساعت: ۱۱:۵۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان:

۷۲ هزار حلقه لاستیک بین رانندگان قزوینی توزیع شد

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین از توزیع ۷۲ هزار و ۹۴۰ حلقه لاستیک با صدور حواله در بین رانندگان خودروهای سنگین این استان خبر داد.

جواد حق‌لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: توزیع لاستیک در بین رانندگان خودروهای سنگین به قیمت مصوب از تیرماه سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون نیز ۷۶ هزار و ۵۲۰ حلقه لاستیک تهیه شده است.

وی اضافه کرد: میزان درصد جذب لاستیک نسبت به تعداد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان ۷۲.۱ درصد است که پیگیری‌ها برای کاهش فاصله و مغایرت بین تعداد لاستیک‌های خریداری شده و حواله‌های صادر شده از طریق برگزاری نشست با سازمان صنعت، معدن و تجارت با اتحادیه لاستیک فروشان در حال انجام است.

حق‌لطفی ادامه داد: تامین لاستیک مورد نیاز رانندگان در حوزه حمل بار و مسافر برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و توزیع آن نیز در اختیار اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده تا آن را در اختیار رانندگان دارای شرایط، یعنی دارندگان کارت هوشمند و پلاک استانی توزیع کند و البته اولویت توزیع براساس پیمایش ناوگان صورت می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین با اشاره به فعالیت ۴۹ دفتر نمایندگی فروش لاستیک در سطح استان، تصریح کرد: برای دریافت لاستیک، پس از اختصاص سهمیه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به هر استان و معرفی عاملان فروش، رانندگان براساس ظرفیت و پیمایش ناوگان خود حواله لاستیک مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

گفتنی است؛ ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین دارای ۹ هزار و ۱۳ دستگاه در حوزه حمل کالا و ۹۷۵ دستگاه در بخش حمل مسافر است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها