پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

پلمب ۱۳ واحد عرضه قلیان در قزوین
کد خبر: ۳۴۳۴۵۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲۲ ساعت: ۹:۵۴ ↗ لینک کوتاه

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان خبر داد

پلمب ۱۳ واحد عرضه قلیان در قزوین

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: ۱۳ مرکز عرضه قلیان غیرمجاز به علّت فعالیت غیرقانونی و عدم پایبندی به قوانین صنفی شناسایی و پلمب شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، در راستای تحقق اهداف پیشگیرانه و ارتقاء شاخص‎‌های سلامت، بهداشت و امنیت غذایی و همچنین احیاء حقوق عامه، با توجه به وضعیت خاص جامعه از نظر شیوع ویروس کرونا، طرح تشدید برخورد با عرضه کنندگان مواد دخانی به ویژه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و برخورد با صنوف متخلف و غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی، پلیس نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی در استان قزوین اجرایی شد.

علی فولیان در این خصوص اظهار کرد: اتاق اصناف استان باید از طریق آموزش و فرهنگ سازی به واحدهای صنفی اطلاع رسانی کند که عرضه قلیان چه در ایام کرونا و چه پساکرونا، جرم است و قانون گذار در قانون مبارزه با دخانیات، این رفتار را جرم انگاری کرده و اکنون نیز یکی از راه‌های سریع انتقال بیماری کرونا استفاده از قلیان است.

وی افزود: به مراجع انتظامی ابلاغ کرده‌ایم که حوزه استحفاظی خود را با استفاده از ظرفیت پلیس اماکن، رصد کرده و اجازه ندهند عرضه قلیان از علل شیوع کرونا شود.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم در راه مبارزه با عرضه و مصرف قلیان با ما همکاری کنند و فعالیت غیرمجازهرگونه قلیان سرا و مراکز عرضه قلیان را گزارش کنند.

فولیان در پایان گفت: 13 مرکز عرضه قلیان غیرمجاز به علّت فعالیت غیرقانونی و عدم پایبندی به قوانین صنفی شناسایی و پلمب شد.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها