پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

نخستین پارک "آموزش شهروندی" در کشور افتتاح شد/ بهره‌برداری از کمربند شرق قزوین در سال جاری
کد خبر: ۳۴۳۳۸۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۸ ساعت: ۱۲:۹ ↗ لینک کوتاه

همزمان با هفته شهرداری‌ها؛

نخستین پارک "آموزش شهروندی" در کشور افتتاح شد/ بهره‌برداری از کمربند شرق قزوین در سال جاری

همزمان با هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، "بوستان شهروندی" به‌عنوان نخستین پارک آموزش شهروندی به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع در شهرک مینودر قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ همزمان با هفته شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آئين افتتاح پروژه‌های شهرداری قزوین، شامل سه طرح با حضور مسئولین استانی امروز(چهارشنبه) برگزار شد که افتتاح بوستان شهروندی به‌عنوان نخستین پارک آموزش شهروندی با رویکرد مدیریت پسماند در سطح کشور به مساحت بیش از ۱۰ هزار متر مربع در شهرک مینودر از جمله آن‌ها بود.

حکمت الله داودی در آئین افتتاح پروژه‌های شهرداری که در بوستان شهروندی شهرک مینودر برگزار شد، اظهار کرد: منطقه مینودر از نظر دارا بودن مجموعه خدماتی کمرنگ بود و به همین دلیل بوستان شهروندی در این منطقه افتتاح شد.

وی ادامه داد: علی‌رغم تمام تنگناهای اقتصادی، در مجموعه مدیریت شهری و شورا امیدواریم پروژه‌ها به ویژه در بخش زیرساختی از جمله کمربندی شرق در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

رئیس شورای شهر قزوین ابراز کرد: در این دوره نگاه ما به قسمت‌های کم برخوردار پررنگ‌تر شده است؛ در همین راستا ساخت پارک بانوان در جنوب شهر در دستور کار قرار گرفته است، فرهنگسرای چوبیندر نیز درحال اتمام است، همچنین پروژه‌های متعدد دیگری طی ماه‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: استاندار در شورای عالی معماری و شهرسازی از پروژه‌ها حمایت کرده و امیدواریم این پشتیبانی در اتمام سایر پروژه‌ها نیز ادامه داشته باشد.


در ادامه سیاوش طاهرخانی با اشاره به افتتاح سه پروژه شهرداری عنوان کرد: آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است، انسان محور بودن پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفته و کلاس‌های آموزشی در بوستان شهروندی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی مجری این طرح بود و در زمان حضورم در شهرداری با مدیریت مالی و برنامه‌ریزی کاری در مناطق پروژه‌ها را فعال کردیم که بوستان شهروندی ازجمله آن‌ها بود که ۱۵ ماه به طول انجامید و برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان طراحی شده است.

شهردار قزوین گفت: بوستان شهروندی به‌عنوان نخستین پارک آموزش شهروندی با رویکرد مدیریت پسماند در سطح کشور با هزینه ۴۰ میلیارد ریال و به مساحت بیش از ۱۰ هزار مترمربع و دارای ابنیه، ساختمان آموزشی در سه طبقه ۲۵۰ مترمربعی در هر طبقه، سرویس‌های بهداشتی و فضای باز است.

وی ادامه داد: فضای باز این بوستان شامل فضای سبز، محیط بازی کودکان، اِلمان پاکبان، آلاچیق‌ها، حوضچه و دیوار نگاره، نیمکت و چراغ‌های روشنایی است.

این مقام مسئول عنوان کرد: پاتوق محله فردوسی در منطقه دو و خانه فرهنگ شهید منتظری در منطقه یک از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز به بهره برداری رسید.

وی افزود: پاتوق محله به مساحت دو هزار متر و ۶۰۰ متر فضای سبز با هزینه ۵۰۰ میلیون به بهره برداری می‌رسد، فرهنگ سرای منتظری نیز پروژه دیگر امروز است که ساخت آن ۲۴ ماه به طول انجامید و دارای ۱۲۰۰ متر بنا، ۳۸۰ متر زمین و هزینه ۱۰ میلیاردی است.

طاهرخانی بیان کرد: در تمام مناطق شهر پروژه‌های مختلفی درحال اجرا است که نسیم شمال، بوستان بانوان، فرهنگسراها و سایر موارد ازجمله آن‌ها هستند و مجموع سه پروژه‌ای که امروز به بهره برداری می‌رسد ۱۵ میلیارد هزینه داشته است.

این مقام مسئول ابراز کرد: مخزن آب ۲۵ تا ۳۰ میلیارد در پارک باراجین درحال اجرا است، فضاهای ورزشی و چمن مصنوعی نیز از مواردی هستند که در دستور کار قرار دارند که در این راستا استانداری و راه و شهرسازی نیز مجموعه مدیریت شهری را مورد حمایت قرار می‌دهند.

تعامل بخش‌های مختلف در راستای خدمت رسانی به مردم
هدایت الله جمالی پور درادامه این مراسم اظهار کرد: امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد و لازم است تمام مجموعه‌ها درکنار یکدیگر قرار گرفته و ظرفیت‌های خود را بسیج کنند؛ زیرا در مقابل دشمن نیز برای ضعیف جلوه دادن عملکرد مسئولین از تمام نیروها و توان خود بهره می‌برد.

وی اذعان کرد: مردم زمانی خوشحال و به آینده امیدوار می‌شوند که حضور یکچارچه و هماهنگ مجموعه‌های نظام را در راستای انجام فعالیت‌ها و خدمات مختلف شاهد باشند و پروژه بوستان شهروندی از نمونه‌های تعامل بین واحدهای مختلف است.

استاندار قزوین افزود: دعوا، درگیری و بحث امید مردم را از بین می‌برد، مجادله و اتهام زدن به هم شادی دشمن و ناراحتی مردم را به همراه دارد؛ از این رو باید سعی کنیم علی رغم متعدد بودن دیدگاه‌ها در خدمت رسانی به طور هماهنگ عمل کنیم تا دشمنی که قسم خورده تمام فرصت‌ها را از ما بگیرد شکست بخورد.

جمالی پور بیان کرد: دشمن در زمینه‌های مختلف درحال فعالیت است؛ در جبهه اقتصادی با تحریم، در جبهه اجتماعی با ایجاد چند دستگی در خانواده‌ها و به چالش کشیدن اعتبار خانواده و ایجاد یاس و در زمینه فرهنگی نیز با هجوم‌ درحال تغییر رویکرد فرهنگی جامعه است.

وی در پایان گفت: کارکرد، رفتار، انحصار طلبی و تخریب باعث دوری مردم از ما می‌شود و لازم است این نوع عملکرد و راه تغییر کرده و مردم را به آینده امیدوار کنیم؛ درواقع باید از منابعی که در اختیار داریم به درستی استفاده کنیم.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها