پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

واکنش ظریف درباره برجام قابل دفاع نیست/ نتیجه اقتصادی مذاکره با امریکا، تشدید تحریم‌ها بود
کد خبر: ۳۴۳۳۳۲ نویسنده: فاطمه محمدبیگی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۵ ساعت: ۱۴:۴۴ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس:

واکنش ظریف درباره برجام قابل دفاع نیست/ نتیجه اقتصادی مذاکره با امریکا، تشدید تحریم‌ها بود

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: باید واکنش محکمی در مقابل عهدشکنی مذاکرات داشته باشیم، ما واکنش ناشی از عزت و استحکام مسئولان دولت را در مقابله با برجام شاهد نیستیم و رویکرد ظریف واکنش تمام مردم ایران و قابل دفاع نیست.

فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ با اشاره به صحبت‌های وزیر امور خارجه درباره برجام اظهار کرد: متاسفانه آنچه درباره برجام شاهد هستیم و در اجرا می‌بینیم خسارت محض است و نمی‌توان آن را معاهده‌ای موفق دانست.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ۹ فرمان را درباره برجام اعلام کرده بودند که با لحاظ آن امکان پذیرش برجام وجود داشت، اما مذاکره کنندگان نتوانستند آن موارد را در برجام وارد کنند و از این رو تعهد و امضای محکمی از طرف غربی نداریم و نمی‌توان برجام را قراردادی موفق تلقی کرد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس ابراز کرد: نتایج برجام در قیمت ارز، دلار، کاهش ارزش پول ملی، شدت بیشتر تحریم‌ها و عدم تعهد طرف غربی و ۱+۵ در قراردادها بروز پیدا کرده و همین امور بی سرانجامی این معاهده را مشخص می‌کند.

باید واکنش محکمی در مقابل عهدشکنی مذاکرات داشته باشیم

وی افزود: هنگامی که طرف امریکایی نسبت به مذاکره بی تفاوت بوده و متن قرارداد را پاره می‌کند دلیلی برای باقی ماندن ما در برجام وجود ندارد.

این مقام مسئول ابراز کرد: باید واکنش محکمی در مقابل عهدشکنی مذاکرات داشته باشیم، ما واکنش ناشی از عزت، استقلال و استحکام مسئولان دولت را در مقابله با برجام شاهد نیستیم و رویکرد ظریف واکنش تمام مردم ایران و قابل دفاع نیست.

وی درباره بُعد اقتصادی برجام گفت: گشایش ارزی و اصلاح روابط بانکی، سوئیفت، گسترش تجارت بین المللی و چندجانبه با سایر کشورها ازجمله مسائلی بود که باید در نتیجه برجام حل می‌شد که نه تنها به وقوع نپیوست، بلکه در عمل نتیجه تجاری آن تشدید مجازات‌ها و تحریم‌ها بود.

محمدبیگی در پایان اذعان کرد: به طور کلی نه تنها هدف اصلی از برجام محقق نشد، بلکه عقب نشینی از اهداف اولیه نیز داشتیم و یکی از مواردی که در طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس مطرح شده موضوع برجام است.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها