پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

بازدیدهای سرزده از ادارات و واحدهای صنعتی در دستور کار است/ ارائه خدمات به افراد بدون ماسک در ادارات قزوین ممنوع شد
کد خبر: ۳۴۳۳۲۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۵ ساعت: ۱۱:۴۴ ↗ لینک کوتاه

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان:

بازدیدهای سرزده از ادارات و واحدهای صنعتی در دستور کار است/ ارائه خدمات به افراد بدون ماسک در ادارات قزوین ممنوع شد

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در قزوین با اشاره به انجام بازرسی سرزده از ادارات، بانک‌ها و واحدهای تولیدی استان به منظور بررسی استفاده از ماسک، گفت: ورود ارباب رجوع بدون ماسک و ارایه خدمات به این افراد در ادارات و بانک‌های استان ممنوع است.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با بیان اینکه از امروز ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در واحدهای صنعتی و ادارات و همچنین بانک‌ها و شهرداری‌ها الزامی است، اظهار کرد: بازدیدهای سرزده از ادارات به منظور بررسی این موضوع و همچنین بررسی وضعیت سلامت کارکنان، صیانت از حقوق شهروندی و رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا در دستور کار قرار دارد.
 
وی افزود: بنا به توصیه سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی استفاده از ماسک مناسب‌ترین و ارزان‌ترین روش برای مقابله با کرونا است با توجه به تذکرات و ابلاغیه قبلی مقرر شده که کارمندان ادارات و کارگران واحدهای تولیدی و همچنین عوامل بروز او از ماسک استفاده کنند.

حبیبی ادامه داد: در همین راستا بازرسان ستاد کرونای استان به صورت سرزده از ادارات و واحدهای تولیدی بازدید و این مهم را مورد ارزیابی قرار خواهند داد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان قزوین تاکید کرد: مدیران ادارات و واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای سلامت پرسنل و کارکنان مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند.

وی اضافه کرد: بانک‌ها، شهرداری‌ها، دستگاه‌های تامین اجتماعی و امور مالیاتی از جمله دستگاه‌های اداری هستند که بیشترین مراجعه کنندگان را دارند و باید مراقبت بیشتری داشته باشند؛ از ۱۵ تیر ماه بر اساس مصوبه ستاد کرونا استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده ادارات و تجمعات الزامی است.

حبیبی در پایان یادآور شد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی از ارائه خدمات به ارباب رجوعی که از ماسک استفاده نکنند، باید خودداری کنند و ارائه خدمات در ادارات منوط به استفاده از ماسک است.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها