پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

عملیات گازرسانی به شهرک گلخانه‌ای نودهک در تاکستان آغاز شد
کد خبر: ۳۴۳۳۰۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۴ ساعت: ۱۵:۵ ↗ لینک کوتاه

با حضور مسئولان استانی؛

عملیات گازرسانی به شهرک گلخانه‌ای نودهک در تاکستان آغاز شد

در مراسمی با حضور استاندار قزوین عملیات گازرسانی به شهرک گلخانه‌ای نودهک در شهرستان تاکستان استان قزوین آغاز شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ در آئین گاز رسانی به شهرک گلخانه‌ای نودهک تاکستان که امروز برگزار شد؛ استاندار قزوین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار تاکستان و جمعی از مسئولان حضور داشتند.

فاطمه خمسه درآئین آغاز گاز رسانی به این شهرک اظهار کرد: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در وسعتی بیش از یک هزار هکتار در نودهک تاکستان در حال احداث است که فاز اول آن به وسعت ۷۱ هکتار آماده واگذاری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این گلخانه براساس مصوبات سفر هیئت دولت به استان، در برنامه جهاد کشاورزی قرار گرفت که تاکنون برای فاز اول این شهرک زیر ساخت‌های لازم تکمیل و آماده واگذاری متقاضیان است.

وی اضافه کرد: در مجموع ۵۲ قطعه از فاز نخست شهرک گلخانه‌ای نودهک تاکستان برای واگذاری به سرمایه گذاران فراخوان شده است.

ایجاد 600 فرصت شغلی با بهره‌برداری از واحدهای گلخانه‌ای 

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به مصوبه هیئت دولت در صدد هستیم کشت گلخانه‌ای را توسعه داده و تولید صیفی‌جات را به منظور افزایش راندمان تولید و مصرف بهینه منابع آبی استان به فضای بسته انتقال دهیم.

وی افزود: تاکنون شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور بیش از 150 میلیارد ریال از اعتبارات دولتی را برای اجرای طرح‌های زیر ساختی این مجتمع هزینه کرده است.

به گفته وی با بهره برداری از واحدهای گلخانه‌ای این شهرک در فاز اول بیش از ۶۰۰ فرصت شغلی جدید در منطقه ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین عنوان کرد: در صورت تامین اعتبار و آب شهرک فازهای بعدی این مجتمع گلخانه‌ای نیز به صورت مرحله‌ای بعد از تحویل فازهای قبلی به مرحله اجرا درمی‌آید.

خمسه در ادامه اشتغال‌زایی، صرفه‌جویی در منابع آب، جلوگیری از خرد شدن مجدد اراضی، کاهش هزینه‌های تولید، بالا بردن تولید و در نتیجه افزایش درآمد کشاورزان را از مزایای این طرح برشمرد.

گفتنی است؛ مجری این پروژه عظیم شرکت شهرک‌های کشاورزی استان قزوین است. هم اکنون ۱۳۰ واحد گلخانه‌ای با ۶۸ هکتار مساحت در استان قزوین احداث شده که از این واحدها سالانه بیش از ۹ هزار تن انواع محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها