۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۲ چهارشنبه

صبح قزوین شهرداری تجهیزات امنیتی پارک‌ها را تامین کند/ قاتلان جنایت‌های اخیر در قزوین تحت تعقیب هستند
شهرداری تجهیزات امنیتی پارک‌ها را تامین کند/ قاتلان جنایت‌های اخیر در قزوین تحت تعقیب هستند
کد خبر: ۳۴۳۲۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۲ ساعت: ۱۲:۲ ↗ لینک کوتاه

دادستان مرکز استان:

شهرداری تجهیزات امنیتی پارک‌ها را تامین کند/ قاتلان جنایت‌های اخیر در قزوین تحت تعقیب هستند

دادستان مرکز استان گفت: محیط پارک‌های سطح شهر باید محیط امنی برای خانواده‌ها باشد، اما برخی پارک‌ها روشنایی مناسبی ندارند و بحث‌ تجهیزات امنیتی در آن‌ها مناسب نیست که شهرداری‌ها باید در اسرع وقت برای رفع این موارد اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، محمد قاسمی در دومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با جرائم خاص استان که ظهر امروز(پنج شنبه) در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد با بیان اینکه در ماه‌های اخیر متاسفانه اتفاقاتی جنایی در استان افتاده است، اظهار کرد: باید توجه داشت که بحث پیشگیری نسبت به برخی افراد تاثیرگذار است.
 
 وی افزود: در رابطه با افرادی که سابقه دارند و مجرمان حرفه‌ای هستند که قوانین را رعایت نمی‌کنند، لذا به این افراد هشدار جدی می‌دهیم که با اشد مجازات با آن‌ها برخورد می‌کنیم.
 
دادستان قزوین اذعان کرد: یکسری جرائم رو به افزایش است و کسانی که مرتکب جرایم خرد مثل سرقت‌های خرد می‌شوند بیشتر به علت اعتیاد و تامین مواد مصرفی است؛ همانطور که باید شرایط را برای مجرمان ناامن کنیم، باید محیط امنی را برای خانواده‌ها فراهم کنیم.
 
وی بیان کرد: امنیت یک محصول است و یک فعل تنها برای یک سازمان یا اداره نیست؛ اگر همه بخش‌های جامعه کارکرد مثبتی داشته باشند، آن زمان می‌توانیم امنیت را تامین کنیم و پیش از اینکه پلیس و مراجع قضایی ورود کند نیز جامعه باید دست به کار شود.
 
قاسمی ادامه داد: اگر پیشرفت و توسعه ما همزمان با آموزه‌های دینی و آموزش باشد، می‌توانیم امید داشته باشیم که کارهای ما نتیجه داده و همه ما باید احساس وظیفه کنیم چراکه اکنون شرایط خاصی است که صرفا کار اداری جوابگو نیست.
 
محیط پارک‌ها باید امن شود
 
این مقام قضائی استان ادامه داد: طی ماه‌های اخیر چند قتل در استان داشتیم که متهمان در کوتاه‌ترین زمان دستگیر شدند و برخی هم در دست تعقیب هستند.
 
وی یادآور شد: محیط پارک‌های سطح شهر باید محیط امنی برای خانواده‌ها باشد، اما برخی پارک‌ها روشنایی مناسبی ندارند و بحث‌ تجهیزات امنیتی در آن‌ها مناسب نیست که شهرداری‌ها باید در اسرع وقت برای رفع این موارد اقدام کنند.
 
دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: نگاه دستگاه قضایی پیشگیرانه است و باید به موضوعات روز مردم آگاه بود؛ برخی بزه‌ها در جهت ضربه به نظام و جامعه توسط دشمنان از پیش طراحی شده است که باید مبارزه سختی داشته باشیم.
 
قاسمی ابراز کرد: اگر می‌بینیم که برخی جرائم گسترش پیدا می‌کند، هم باید معلول و هم علت مشخص شود؛ امروز زمانی نیست که با خدمتی محدود نیازهای جامعه را فراهم کنیم بلکه مردم انتظارات بیشتری از ما دارند که باید این امنیت خاطر را فراهم سازیم.
 
دادستان مرکز استان یادآور شد: در این راستا دستگاه قضایی می‌تواند کمک کند و برخی از دستگاه‌ها برنامه خوبی دارند؛ چه بسا این همدلی و هماهنگی وجود دارد و هر جا که همه پای کار بودند نیز مشکلات رفع شده است.
 
وی در پایان گفت: همه باید در راستای قانون تکالیف خود را انجام دهیم؛ بارها در بیانات مقام معظم رهبری بر اجرای قانون تاکید شده و در هر مجموعه‌ای که هستیم باید قوانین و وظایف را بشناسیم و بر نحوه اجرای آن نظارت کنیم اما قبول هم داریم که خلاءهایی در قوانین وجود دارد.
 
انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین