پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

عرضه مرغ بیش از قیمت ۱۵ هزار تومان ممنوع است/ احیای ۵۶ واحد تولیدی در قزوین
کد خبر: ۳۴۳۲۵۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۲ ساعت: ۸:۵۹ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل سازمان صمت استان:

عرضه مرغ بیش از قیمت ۱۵ هزار تومان ممنوع است/ احیای ۵۶ واحد تولیدی در قزوین

مدیرکل سازمان صمت استان قزوین گفت: اگر واحدی بالای ۱۵ هزار تومان مرغ را عرضه کند قطعا برخورد تعزیری خواهیم داشت.

عزیزالله افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، با اشاره به طرح شورای هم خانواده اظهار کرد: این شورا در سنوات گذشته هم وجود داشت اما مدت‌ها بود که تقریبا منحل شده بود که حدود ۲۰ روز پیش با ابلاغ سرپرست وزارت صمت مجدد احیا شده است.

وی افزود: اولین جلسه شورای هم خانواده را روز شنبه در استان خواهیم داشت و امیدوار هستیم که با اصلاح فرایند اجرایی وظایفی که دستگاه‌‌های مختلف در بحث تولید بر عهده دارند نیز گام موثری را در جهت جهش تولید برداریم.

مدیرکل سازمان صمت استان قزوین درباره افزایش بی‌رویه نرخ مرغ و تخم مرغ در روزهای اخیر گفت: این افزایش نرخ‌ها، شوک بازار هم است و یکی از موضوعات این است که بحث تخصیص ارز به برخی کالاها حذف شده و بخشی هم از ارز دولتی به ارز نیمایی تغییر پیدا کرده است.

اولین جلسه شورای هم خانواده در استان برگزار می‌شود

این مقام مسئول بیان کرد: موضوع دیگر هم سرگردانی بازار است؛ به طوری که هفته گذشته ستاد تنظیم بازار کشور قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده را هر کیلو ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

افضلی ادامه داد: یکی از مباحثی که جهاد کشاورزی دنبال می‌کند، واقعی شدن قیمت تولید مرغ است که تولیدکنندگان معتقدند هنوز این قیمت‌ها واقعی نشده و صنعت مرغداری دچار چالش است.

وی افزود: از طرفی هم مصرف کننده توان پرداخت هزینه بالا را ندارد و نمی‌تواند زیر بار گرانی‌ها برود، به هر حال تصمیمات ستاد تنظیم بازار روی قیمت ۱۵ هزار تومان است و تا زمانی که این قیمت تثبیت شود، یکسری اختلاف قیمت در بازار ایجاد می‌شود.

مدیرکل سازمان صمت استان قزوین ابراز کرد: ما به صورت روزانه و مستمر گشت‌های ویژه را با همکاری تعزیرات حکومتی اجرا می‌کنیم و اگر واحدی بالای ۱۵ هزار تومان مرغ را عرضه کند قطعا برخورد تعزیری خواهیم داشت.

مرغ یخ‌زده تنظیم بازار در استان توزیع خواهد شد

این مقام مسئول اذعان داشت: تا هفته آینده این ظرفیت سازی انجام می‌شود و میزان سهمیه‌های استان‌ها از سوی ستاد تنظیم بازار کشور نیز توزیع خواهد شد که توزیع این مرغ یخ زده می‌تواند قیمت‌ها را تعدیل کند.

افضلی عنوان کرد: در ستاد تنظیم بازار استان تصمیم گرفتیم که بازرسین ویژه در کشتارگاه‌ها و مرغداری‌هایی که نهاده دولتی دریافت می‌کنند نیز مستقر شوند که اگر مرغداری یا کشتارگاهی اقدام به گران فروشی می‌کند، تعزیر کنیم.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی، مبنی بر اینکه بازرسی‌های موثری در بازار صورت نمی‌گیرد و شاهد عرضه مرغ ۱۸ هزار تومانی هستیم، گفت: این موضوع که بازرسی‌ها صورت نمی‌گیرد را نمی‌پذیریم و چون رسیدگی به پرونده تخلفات با تاخیر اتفاق می‌افتد و برای مردم ملموس نیست لذا اینگونه برداشت می‌شود که بازرسی انجام نمی‌شود.

وی عنوان کرد: موضوعی که وجود دارد این است که بازرسی صورت می‌گیرد اما بحث رسیدگی و نتیجه پرونده کمی با تاخیر اتفاق می‌افتد و لذا مردم تصور می‌کنند که بازرسی‌ها ضعیف است، در حالی که اینگونه نیست.

مدیرکل سازمان صمت استان قزوین در پایان یادآور شد: ۵۶ واحد مشکل‌دار در استان را بنا داریم که در سال ۹۹ احیا کنیم که عمدتا مشکل نقدینگی، بدهی مطالبات، سرمایه در گردش، سازمان تامین اجتماعی، امور مالیاتی و ارزش افزوده دارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها