پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

تحقق شعار سال در گرو مبارزه با قاچاق کالاست/ هیچ‌ کوتاهی در رسیدگی به تخلفات پذیرفته نیست
کد خبر: ۳۴۳۲۴۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۱ ساعت: ۱۲:۴۴ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

تحقق شعار سال در گرو مبارزه با قاچاق کالاست/ هیچ‌ کوتاهی در رسیدگی به تخلفات پذیرفته نیست

دادستان قزوین گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باعث تقویت بازوی تولید و تحقق شعار سال می‌شود که ماحصل این موضوع به قوی‌شون تولید داخلی و ملی منتهی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح ‌قزوین؛ محمد قاسمی در چهارمین جلسه کارگروه نظارت بر اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز که امروز (چهارشنبه) در سالن اجتماعات دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: در راستای نظارت بر اجرای احکام پرونده‌های قاچاق کالا و ارز اگر ما نتوانیم در مرحله‌ی دادرسی و اجرای پرونده به خوبی عمل کنیم تاثیر چندانی در نتیجه فعالیت‌ها نمی‌بینیم.

وی افزود: طبق بیانات رهبر انقلاب در راستای جهش تولید باید گفت مبارزه با قاچاق کالا و ارز باعث تقویت بازوی تولید و تحقق شعار سال می‌شود که ماحصل این موضوع به قوی‌شدن تولید داخلی و ملی منتهی می‌شود.

دادستان قزوین اذعان کرد: در انجام وظایف و فعالیت‌های مرتبط با کمیسیون نظارت بر قاچاق کالا و ارز هیچگونه کوتاهی پذیرفته نمی‌شود؛ چراکه کوتاهی ما در اجرای احکام به فعالیت بیشتر قاچاقچیان دامن می‌زند.

وی گفت: در اجرای احکام نظارتی، همکاری سازمان‌ها بسیار حائز اهمیت است و اگر احکام پرونده‌ها به خوبی اجرا نشود حوزه‌ی اقتصاد و تولید با مشکلاتی مواجه می‌شود.

رسیدگی و اجرای پرونده‌ها باید در اولویت سازمان‌ها قرار بگیرد

این مقام مسئول ابراز کرد: یکی از پایه‌های اصلی تولید، مبارزه با قاچاق است که البته در این مسئله تولید کالاهای داخلی باکیفیت و قیمت مناسب بسیار مهم است.

وی ادامه داد: رسیدگی و اجرای پرونده‌ها باید اولویت سازمان‌ها قرار بگیرد که اگر این فرآیند به نحو احسن اجرا شود علاوه بر نقش بازدارنده و پیشگیرانه می‌تواند جنبه‌ی تقویت تولیدکنندگان داخلی را نیز فراهم کند.

قاسمی تصریح کرد: لازم است بخشی از هزینه‌های سازمان از هزینه‌ی همین پرونده‌ها تامین شده و بخشی از درآمد حاصل برای سازمان تعیین شود.

وی با اشاره به فعالیت ضابطین در پرونده قاچاق کالا و ارز عنوان کرد: بهتر است ضابطین پرونده درخصوص پرونده تعیین تکلیف نکنند و پرونده به مراجع قضائی فرستاده شده تا وضعیت پرونده هرچه زودتر مشخص شود.

این مقام مسئول بیان کرد: اگر پرونده به مرحله‌ی اجرایی نرسد نتیجه‌‌ی مطلوبی در جامعه حاصل نمی‌شود که البته در این خصوص باید گفت برای انجام فعالیت، نیازی به تشکیل پرونده‌های جدید نیست، بلکه پرونده‌ها از گذشته تشکیل شده و تنها باید در دستور اجرایی و رسیدگی قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: برای اجرایی شدن پرونده‌ها لازم است از ظرفیت‌های استانی، امکانات سازمان‌ها، ارائه‌ی راهکارهای مناسب و اطلاعات ماموران محلی استفاده شود تا نتیجه کار به اتفاقات خوب منجر شود.
انتهای پیام/3003

دیدگاه ها