پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

برخورد با ۱۴ تور غیرمجاز گردشگری در قزوین
کد خبر: ۳۴۳۲۳۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۱ ساعت: ۱۱:۲۰ ↗ لینک کوتاه

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان خبرداد

برخورد با ۱۴ تور غیرمجاز گردشگری در قزوین

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان قزوین از شناسایی و برخورد  با  گردانندگان ۱۴ تور گردشگری غیر مجاز در استان از ابتدای سال جاری خبر داد.

نادر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجرای کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در تورهای گردشگری علاوه بر استانداردهای مصوب تورگردانی، نظارت دقیق بر نحوه اجرای تورهای گردشگری و برخورد جدی با تورگردانان متخلف از ابتدای سال جاری در دستور کار ناظران حوزه معاونت گردشگری استان قرار گرفت.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون با همراهی هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی، پلیس اماکن و دادستانی از ادامه سفر چهار تور گردشگری غیرمجاز به مقصدهای گیلان و زنجان به دلیل عدم توجه به تذکرات و تکرار تخلفات جلوگیری به عمل آمده و گردانندگان ۱۰ تور غیرمجاز نیز شناسایی و به آنها اخطار کتبی ارائه شده که در صورت تکرار تخلف و عدم رعایت استانداردهای لازم از ادامه فعالیت آنها در حوزه گردشگری جلوگیری خواهد شد.

محمدی، نداشتن بیمه نامه سفر، مجوز آژانس‌های خدمات مسافرتی، راهنمای تور مورد تائید و عدم رعایت شئونات اسلامی را از مهمترین تخلفات صورت گرفته توسط تورگردانان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: بر اساس آئین‌نامه نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی تنها واحد‌های دارای مجوز رسمی از میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مجاز به برگزاری تور‌های سیاحتی و زیارتی با رعایت ضوابط و مقررات مصوب از سوی این اداره کل هستند.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین اضافه کرد: فعالیت سایر واحد‌ها خارج از این چهارچوب غیرمجاز است و گردشگران باید با آگاهی کامل نسبت به ثبت‌نام در تورهای گردشگری اقدام کنند.

وی در پایان از گردشگران و هم‌استانی‌ها خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص فعالیت تورگردانان با تلفن ۳۳۶۸۵۰۲۴ واحد نظارت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها