پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

جریان مواسات با رویکرد مفسده‌ستیزی ادامه پیدا کند
کد خبر: ۳۴۳۲۲۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۰ ساعت: ۱۵:۲۳ ↗ لینک کوتاه

امام جمعه قزوین در دیدار تشکل‌های دانشجویی:

جریان مواسات با رویکرد مفسده‌ستیزی ادامه پیدا کند

امام جمعه قزوین در دیدار تشکل‌های دانشجویی گفت: جریان مواسات با رویکرد مفسده‌ستیزی ادامه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز(سه شنبه) در دیدار تشکل‌های دانشجویی فعال در عرصه مواسات و مقابله با بیماری کرونا با تقدیر از خدمات دانشجویان در این عرصه اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم در عصری زندگی می‌کنیم که دانشجویان فعال در عرصه خدمت‌رسانی و رویکردهای دینی، ایمانی و انسان دوستانه فعال هستند.

وی تصریح کرد: ما از نسلی هستیم که در زمان اعتراضات پیش از انقلاب، حمایت یک دانش‌آموز برایمان دلگرم کننده بود اما امروز شاهدیم که دانشجویان و دانش‌آموزان با قدرت و جدیت پای کار منویات رهبری و آرمان‌های انقلاب هستند و این مهم بسیار امیدبخش است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر توجه هر چه بیشتر به جوانان تأکید کرده‌اند، افزود: یکی از جدی‌ترین موارد در حکم بنده، توجه به جوانان است و به همین خاطر از ابتدا نگاه ویژه‌ای برای تعامل و ارتباط بیشتر با جوانان داشته‌ایم و رویکرد ما نسبت به این موضوع بسیار مثبت است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تقدیر از اقدامات مواساتی دانشجویان و اقشار مختلف جامعه، بیان کرد: مواسات اقدام بسیار ارزشمندی است و ان‌شاءالله با رویکردهای بهتر با جدیت و با محور مساجد ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تلاش کنیم تا آیات انفاق، زکات و صدقات را احیا کنیم و اگر آیات الهی در این حوزه‌ها احیا شوند، شاهد تحولات چشم‌گیر در عرصه خدمت‌رسانی به مردم و ریشه کن شدن فقر خواهیم بود.

عابدینی عنوان کرد: اگر بخواهیم موضوع مواسات را ریشه‌ای‌تر دنبال کنیم، می‌باید روح مفسده ستیزی را تقویت کنیم تا کارخانه‌هایی نظیر کنتورسازی به تعطیلی کشیده نشود که کارگران آن با چالش مواجه شوند و نیاز به کمک پیدا کنند.

امام جمعه قزوین در پایان گفت: تربیت ناشی از اقدامات مواساتی بسیار زیبا و جذاب است و تلاش کنیم تا این فرهنگ در جامعه تقویت شود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها