۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۲ چهارشنبه

صبح قزوین انجام پیگیری‌های قانونی جهت رفع مشکلات آبی شهرستان آبیک
انجام پیگیری‌های قانونی جهت رفع مشکلات آبی شهرستان آبیک
کد خبر: ۳۴۳۲۲۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۰ ساعت: ۱۵:۷ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس مطرح کرد

انجام پیگیری‌های قانونی جهت رفع مشکلات آبی شهرستان آبیک

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: در حوزه استانی طی طرح تامین ملی آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا با انتقال آب از سد طالقان تامین می‌شود و اولین اولویت برای پیگیری در آبیک آب شرب است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فاطمه محمدبیگی در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک که امروز(سه شنبه) در مجتمع فرهنگی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در برخی موارد هنگامی که ما در جایگاه مسئولیت قرار می‌گیریم به جای اهمیت داشتن شأن خدمتگزاری به مردم، پست و مقام اهمیت می‌یابد، این درحالی است که درواقع ما مکلف به ادای تکلیف هستیم.

وی درباره موقعیت و شرایط بین‌المللی اذعان کرو: امروز در سطح بین‌المللی با افول امریکا روبه‌رو هستیم که در ایالات مختلف امریکا درحال تحقق است و شاهدیم که مردم برای ناعدالتی‌ها قیام کرده‌اند، رهبری این افول را به زیبایی شناسایی کرده‌اند و ما در سال جهش تولید در زمینه تحریم بر دشمن فائق می‌آییم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس افزود: عده‌ای به دنبال ارتباط با امریکا و برجام‌های جدید هستند که امری نابخردانه است و در مجلس یازدهم مانع از فعالیت‌هایی از این دست می‌شویم.

وی عنوان کرد: توجه به این نکته ضروری است که امروز با پشتوانه نیروهای نظامی و انتظامی می‌توانیم کشتی نفتی را به ونزوئلا برسانیم که این امر بسیار غرورآمیز و با سیگنال و قوای نظامی همراه بود.

محمدبیگی تصریح کرد: درواقع امریکا به دلیل مشاهده اتفاقی که در عین الاسد رخ داد، هیچ‌گونه اقدام منفی و آسیبی به ما وارد نکرد و در مجموع ما در شرایطی قرار داریم که می‌توانیم در عرصه جهانی بدرخشیم.

این مقام مسئول بیان کرد: کاهش آمار پرونده‌ها در دادگستری دارای اهمیت است، من امروز علیه فساد شبکه‌ای صحبت می‌کنم و باید در مبارزه با این نوع، عدالت را مطالبه و حمایت کنیم و نباید نماینده‌ای که رفع حصر داشته از مجلس انتظار رای اعتماد داشته باشد‌.

نقش قابل توجه آبیک در کشاورزی استان قزوین

وی افزود: مبارزه با فساد و ترویج فرهنگ کار و تلاش مخلصانه و جهش تولید در سطح ملی دارای اهمیت است؛ همچنین رفع موانع تولید از وظایف ماست و این موضوع را از مجاری قانونی پیگیری می‌کنیم، در همین راستا با وزرای اقتصادی نشست داشته‌ایم، در کنار این موارد رفع مشکلات مسکن و خوراک نیز از دغدغه‌های ما به شمار می‌آید.

محمدبیگی سپس با اشاره به شیوع کرونا اظهار کرد: قطعا شیوع کرونا در کاهش مراجعات به دادگستری نقش داشته است، همچنین در پساکرونا نحوه مراجعه، نحوه زیست، تعاملات اداری و فعالیت اقتصادی ما باید تغییر کرده و پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شود.

وی ابراز کرد: در حوزه استانی طی طرح تامین ملی آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا با انتقال آب از سد طالقان تامین می‌شود و اولین اولویت برای پیگیری در آبیک آب شرب است و به نحوه اجرای آن نظارت خواهیم داشت.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: طبق دو وعده‌ای که داده شده ۷۵ میلیارد و ۹۰ میلیارد نیازمند اعتبار هستیم که نسبت به تخصیص این بودجه اصرار داریم؛ تامین آب کشاورزی کشاورزان آبیک نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا این شهرستان نقش مهمی در کشاورزی استان ایفا می‌کند و پیگیری‌های آن به‌ویژه در آبیاری نوین انجام می‌شود.

انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین