پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

ریاست قوه قضائیه درحال قطع دست قدرت‌طلبان است/ مردم از مشاهده برخورد با مفسدان، احساس عدالت می‌کنند
کد خبر: ۳۴۳۰۳۸ نویسنده: لطف الله سیاهکلی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲ ساعت: ۸:۸ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین،البرز، آبیک در مجلس:

ریاست قوه قضائیه درحال قطع دست قدرت‌طلبان است/ مردم از مشاهده برخورد با مفسدان، احساس عدالت می‌کنند

نماینده مردم قزوین، البرز، آبیک در مجلس گفت: در نتیجه مبارزه با فساد، فقرا و مستضعفین امیدوار شده و احساس امنیت می‌کنند که دستگاهی وجود دارد و از بیت المال دفاع می‌کند و این موضوع طمأنینه و حس مثبتی را به مردم القا می‌کند.

لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ درباره اقدامات درحال انجام قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اظهار کرد: مبارزه با فساد جا و مکان ندارد و از این رو اگر مفسدی در هر یک از قوای مجریه، قضائیه یا مقننه وجود داشته باشد باید با آن برخورد شود.

وی ادامه داد: اصل فساد نباید در هیچ جامعه‌ای اتفاق بیفتد و این موضوع در جامعه اسلامی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و پسندیده نیست که مدیران و مسئولین سوءاستفاده یا فساد کنند؛ در واقع اصل مبارزه با فساد از جمله اصول تغییر ناپذیر نظام اسلامی است و قوه قضائیه در این راستا مسیر خوبی را در پیش گرفته است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس ابراز کرد: قوه قضائیه با اقدام مناسب مبارزه با فساد را در درون و خارج قوه قضائیه درپیش گرفته، این روش حس عدالت خواهی را برای مردم زنده می‌کند و این موضوع را یادآور می‌شود که نظام اسلامی عدالت خواه است و به طور قطع مردم به این رویکرد پاسخ مثبت می‌دهند؛ درواقع نظام اسلامی بر پایه مبارزه با فساد استوار شده و با کسی که قصد فساد دارد تعارفی وجود ندارد.

وی افزود: در این راستا مجلس و سایر قوا و دستگاه‌ها نیز کمک می‌کنند تا آقای رئیسی در مسیر درستی که درپیش گرفته موفق شده و نتایج شیرین آن نمودار شود.

این مقام مسئول درباره متوقف نشدن اجرای عدالت تحت تاثیر فشارها گفت: در بیشتر موارد فسادهای بزرگ با پشتوانه قدرت همراه هستند و یک فرد معمولی توان انجام فساد بزرگ را ندارد و فردی هم که پرچم مبارزه با فساد را برداشته با آگاهی نسبت به این موضوع عمل می‌کند، آقای رئیسی نیز به دلیل متخصص بودن در حوزه اجرایی و کاربلد بودن، درباره امکان وجود افراد قدرتمند در حمایت از مفسدان آگاه است.

وی اذعان کرد: رئیس قوه قضائیه نسبت به امکان وجود دست‌هایی که خواستار عدم جامعیت در اجرای عدالت و مبارزه با فساد هستند، آگاه است، اما باتوجه به شناخت وی از سیستم‌های اجرایی و مدیریتی امیدواریم افراد ذی نفوذ نتوانند در این مبارزه خللی ایجاد کنند.

قوه قضائیه با متخلفین بدون درنظر گرفتن جایگاه برخورد می‌کند

سیاهکلی بیان کرد: مبارزه با فساد جزء ارکان عدالت است زیرا در نتیجه‌ی فساد، گروهی زیاده خواه می‌شوند و این زیاده خواهی، جابه‌جایی ثروت به شمار می‌آید که معمولا از مستضعفین و افرادی است که دستشان به قدرت نیست.

وی اضافه کرد: درواقع هنگامی که فساد صورت می‌گیرد، به مال فقرا دست‌اندازی می‌شود و این موضوع عدالت را زیر سوال می‌برد، از این رو مبارزه با فساد توسعه و اجرای عدالت است که از شعارهای جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: در نتیجه مبارزه با فساد، فقرا و مستضعفین امیدوار شده و احساس امنیت می‌کنند که ثروتشان مورد دستبرد واقع نمی‌شود و دستگاهی وجود دارد که از بیت المال دفاع می‌کند و مانع از دست درازی به اموال مردم می‌شود و این موضوع طمأنینه و حس مثبتی را به مردم القا می‌کند و آن‌ها نسبت به تولید ثروت تشویق و علاقمند می‌شوند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با اشاره به نقش مردم در تسهیل مبارزه با فساد و اجرای عدالت ابراز کرد: مردم باید آگاهی داشته باشند و اگر ثروت فردی تکثر پیدا می‌کند او را زیر نظر داشته و خود نیز مراقبت کنند تا از آن‌ها کلاهبرداری نشود.

وی افزود: افراد کلاهبردار باهوش هستند و با زیرکی به این موقعیت می‌رسند؛ درواقع باید همواره هوشیار باشیم و اگر تغییرات نامیمون و نامبارکی را در اقتصاد حس کردیم، مراجع ذی صلاح را مطلع کنیم.

این نماینده مجلس با اشاره به شعار مبارزه استوار با فساد گفت: جمهوری اسلامی با احدی عقد اخوت نداشته و اجازه فساد را به هیچ فردی نمی‌دهد و با فساد توسط هر فردی که باشد مبارزه می‌کند، در همین راستا ما اکنون شاهد هستیم که در مبارزه با فساد شخصیت‌های مطرحی درحال محاکمه هستند.

وی در پایان گفت: درواقع قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد نه رحمی می‌کند و نه ملاطفت به خرج می‌دهد، با قدرت قانون را اجرا کرده و با متخلفین بدون درنظر گرفتن جایگاه برخورد می‌کند.
انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها