پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

نخستین رویداد تخصصی توانمندسازی بانوان برگزار شد/ بررسی تهدیدات حوزه زنان در قزوین
کد خبر: ۳۴۲۶۱۱ نویسنده: لیلا رضایی تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۲ ساعت: ۱۲:۴۹ ↗ لینک کوتاه

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه صاحب الامر(عج):

نخستین رویداد تخصصی توانمندسازی بانوان برگزار شد/ بررسی تهدیدات حوزه زنان در قزوین

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه صاحب الأمر(عج) قزوین گفت: نخستین رویداد تخصصی توانمندسازی بانوان استان با هدف تببین نقش و تاثیرگذاری زنان در جامعه و خانواده و آشنایی با راهی که امام راحل و رهبر معظم انقلاب در این رابطه ترسیم کرده‌اند، برگزار شد.

لیلا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توانمندسازی بانوان در سطح استان اظهار کرد: به مناسبت حادثه‌ی تاریخی قیام خونین 15 خرداد ماه، نخستین رویداد تخصصی توانمندسازی بانوان استان در سال 99 با حضور 80 نفر از حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت، بسیج فرهنگیان، دانشجویان، کارمندان و طلاب در سالن آمفی تئاتر پارک علم و فناوری دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره‌ی یک روزه مستند ایکسونامی اکران و توسط آقای یوسفی از قرارگاه فضای مجازی تحلیل شد، نشست بارش فکری با حضور دکتر خادمی و با محوریت نقش زنان در مسائل اجتماعی انقلاب برگزار شد و برپایی نمایشگاه "زن، ستم تاریخی، ستم برابری" از دیگر برنامه‌های این رویداد بود.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه صاحب الأمر(عج) قزوین ابراز کرد: آشنایی با فمینیسم و فعالان این حوزه که با نگاه غیر اسلامی به موضوع زن می‌پردازند و همچنین مسئله‌یابی و آشنایی با مسائل زن و خانواده از دیگر مواردی بود که در این دوره به آن پرداخته شد.

وی افزود: موضوع زن، خانواده و الگوی سوم با رویکرد نقش زن در خانواده و اجتماع نیز مورد بررسی قرار گرفت؛ همچنین آسیب‌های فضای مجازی و آموزش و آشنایی با فتوشاپ نیز از جمله محوریت‌هایی بودند که مدنظر ما بود.

مسائل و آسیب‌های حوزه زنان در مناسبت‌های مختلف بررسی می‌شود

این مقام مسئول با بیان هدف برگزاری این دوره گفت: این دوره با هدف تببین نقش زنان در جامعه و خانواده و آشنایی با راهی که امام راحل و رهبر معظم انقلاب در این رابطه ترسیم کرده‌اند؛ برگزار و همچنین باتوجه به مناسبت 15 خرداد حضور بانوان در مسائل اجتماعی انقلاب نیز مطرح شد.

وی افزود: افرادی که در این دوره حضور دارند سفیران فرهنگی در جامعه، پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت و اقشار بسیج هستند و مطالب را به زیرمجموعه‌های خود منتقل کرده و برنامه‌ها و اهداف را برای آن‌ها تبیین می‌کنند.

رضایی عنوان کرد: پیش از این نیز دوره‌هایی در بسیج جامعه زنان برگزار می‌شد؛ اما از امسال قصد داریم به‌صورت سلسله وار و با کیفیت‌های متنوع مطالب را به مخاطب منتقل کنیم.

وی ادامه داد: پس از این در مناسبت‌های مختلف از جمله هفته ملی عفاف و حجاب‌ و هفته بسیج نیز برنامه‌هایی درنظر گرفته شده که در آن‌ها نیز به شکل تخصصی مسائل حوزه زن، خانواده، تهدیدها و آسیب‌های آن مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ در هفته حجاب آسیب‌های بدحجابی در جامعه و خانواده مطرح می‌شود تا بتوانیم ضمن آشنایی و توانمندی در این حوزه با بدحجابی مقابله کرده و فرهنگ عفاف و حجاب را در جامعه توسعه دهیم.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه صاحب الأمر(عج) قزوین در پایان گفت: از تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های متولی حوزه زن و خانواده و افرادی که در این راستا دغدغه‌مند هستند خواستاریم فعالیت داشته تا به آن اهداف عالی که امام راحل برای نقش زنان در خانواده و جامعه ترسیم کرده‌اند نزدیک شویم.
انتهای پیام/۶۰۰۶

دیدگاه ها