پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

تکلیف اراضی مشکل‌دار آبیک پس از چندین سال بلاتکلیفی مشخص شد
کد خبر: ۳۴۲۵۸۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۰ ساعت: ۱۶:۳ ↗ لینک کوتاه

معاون عمرانی استاندار قزوین:

تکلیف اراضی مشکل‌دار آبیک پس از چندین سال بلاتکلیفی مشخص شد

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در راستای رفع مشکلات سه محور از اراضی شهر آبیک با همراهی مسئولین استان و شهرستان، موانع قانونی مرتفع و تصمیمات مقبولی اتخاذ شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جلسه بررسی مشکلات اراضی شهر آبیک امروز(شنبه) با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار، معاون فرماندار، مسئولین قضائی و امنیتی شهرستان، مدیران‌کل ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و آبخیزداری و راه و شهرسازی، شهردار و شورای اسلامی شهر آبیک و مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط شهرستانی در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.

علی فرخزاد در این جلسه اظهار کرد: با پیگیری‌های فرماندار شهرستان آبیک درخصوص مشکلات اراضی شهری شهر آبیک و در راستای پیگیری خواسته‌های شهروندان درخصوص مشکلاتی که سالیان زیادی به طول انجامیده، جلسه ای امروز در محل فرمانداری برگزار شد.

وی افزود: تصمیمات خوبی در سه محور اتخاذ شده از جمله اراضی قطعه  6 که حدود 2500 نفر از مالکین درگیر این موضوع بودند، قطعات تعاونی مخابرات و برق که برای  400 نفر از شهروندان مشکلاتی را به وجود آورده بود و همچنین اراضی ناحیه 6 که تعدادی دیگر زمان طولانی دچار مشکل شده بودند.

معاون عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: جلسات متعددی در راستای رفع این مشکلات برگزار شده بود از جمله جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال و تصمیماتی اتخاذ شده بود که بعضاً اجرایی نشده بود.

وی عنوان کرد: امروز تصمیمات خوبی در سه محور اتخاذ و مدت زمان تعیین شد و با عنایت به وجود برخی موانع قانونی، با وجود همدلی و همراهی مسئولین استانی و شهرستانی موانع مرتفع و تصمیمات مقبولی اتخاذ شد.

رفع مشکلات اراضی، مراجعات مکرر به دستگاه‌ قضایی را کاهش خواهد داد

در ادامه شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک اظهار کرد: با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و همراهی همیشگی شهروندان ولایتمدار این شهر، متاسفانه شاهدیم به علت کوتاهی صورت گرفته در گذشته شهروندان که بعضا از خانواده معظم شهدا و ایثارگران نیز هستند در تعیین تکلیف ملک خود دچار مشکل بوده و هستند.

وی افزود: در اراضی تعاونی مخابرات و برق شهروندانی اقدام به عضویت کرده‌اند که از قشر ضعیف جامعه بوده و نیازمند مساعدت در رفع مشکلات اراضی خود هستند.                             

فرماندار آبیک بیان کرد: رفع مشکلات اراضی مذکور نیازمند همراهی، اهتمام و اتخاذ تدابیر مسئولان، ارجاع این موضوعات به کمیسیون‌های ذیربط و یا ابلاغ دستورالعمل‌ها و مصوبات به جهت اجراست.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات این اراضی حجم عظیم مراجعات مکرر به دستگاه‌های قضایی شهرستان را کاهش خواهد داد.

احمدپور بیان کرد: شوراهای اسلامی شهر از نگاه بسته به موضوعات عبور کنند و در راستای رفع مشکلات شهروندان اهتمام ویژه داشته باشند؛ چراکه خواستار رفع مشکل این اراضی در راستای رفع مشکلات و تسهیل امور شهروندان در کوتاهترین زمان هستیم.                                                    

گفتنی است؛ در این جلسه زمین‌های قطعه ۶ با تصمیمات اتخاذ شده تعیین تکلیف شد، درخصوص زمین‌های تعاونی برق و مخابرات مقرر شد تا جلسه‌ای دیگر در استان و با حضور دستگاه‌های ذیربط در محل اداره کل راه و شهرسازی برگزار شود و درخصوص زمین‌های ناحیه ۶ مقرر شد توسط شهرداری مشاور تعیین و موضوع در کمیسیون ماده ۵ مطرح و پیگیری شود.   

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها