پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

شیعه و سنی با تکیه بیشتر به مشترکات، به امنیت و عزت بیشتری می‌رسند
کد خبر: ۳۴۲۴۸۹ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۶ ساعت: ۱۵:۱۳ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

شیعه و سنی با تکیه بیشتر به مشترکات، به امنیت و عزت بیشتری می‌رسند

نماینده ولی فقیه در استان در دیدار اتباع افغانستانی ساکن استان قزوین گفت: شیعه و سنی با تکیه بیشتر به مشترکات، به امنیت و عزت بیشتری می‎رسند.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اتباع افغانستانی ساکن استان قزوین که به مناسبت عید سعید فطر برگزار شد، اظهار کرد: انسان با ارتباط و انس بیشتر با قرآن و انجام آداب و رسوم بندگی در ماه مبارک رمضان، به فطرت الهی خویش باز می‌گردد و عید فطر در حقیقت جشن بازگشت به فطرت الهی انسان است.

وی تصریح کرد: امام علی(ع) تأکید داشته‌اند که مراسم نماز عید فطر بیرون شهر و در یک فضای باز برگزار شود؛ در حالی که برخی می‌گفتند برای کسانی که توان رفتن به بیرون شهر را ندارند مسجدی در نظر گرفته شود، اما حضرت پراکندگی را نپذیرفتند و فرمودند سنت نبوی اینگونه است که همه نماز را یکجا به جای آورند.

مراقب فتنه‌های صهیونیست‌ و امریکا باشیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: شیعه و سنی با همه وجود باید مراقب باشند که صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها بر آنها مسلّط نشوند چرا که هر کجا این شیاطین آمده‌اند، مسلمانان کشته شده و از سوی کافران و غیر مسلمانان مورد غارت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: عقلا باید درک کنند و فریب دشمنان را نخورند تا بین مسلمانان اختلاف و برادر کشی ایجاد نشود و همواره با یکپارچگی و وحدت زیر سلطه اجانب نرویم. رهبر معظم انقلاب فرموده اند آنهایی که شیعه انگلیسی و یا اسلام امریکایی دارند، مسلمان نیستند.

عابدینی با تأکید بر اینکه حمایت از مسلمانان دستور مسلّم نبی مکرم اسلام(ص) است، گفت: پیامبر(ص) فرمودند کسی که به امور مسلمانان توجهی نداشته باشد، مسلمان محسوب نمی‌شود و این فرمایش حضرت رسالت مهمی بر عهده ما مسلمانان گذاشته است.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: رسول گرامی اسلام(ص) درباره مستضعفان نیز چنین سفارشی کرده‌اند و فرموده‌اند اگر مسلمانی صدای مظلومی را بشنود که از او کمک و یاری می‌خواهد اما به فریادش نرسد، مسلمان نیست.

وی اظهار کرد: در حدیث دیگری نبی مکرم اسلام(ص) فرموده‌اند هر کسی قرآن را امام و پیشوای خود قرار دهد، قرآن او را تا بهشت رهبری می‌کند اما هرکسی قرآن را پشت سرش قرار دهد، قرآن او را به سمت جهنم می‌راند.

در نگاه دین امنیت از آب و نان واجب‌تر است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص امنیت، تصریح کرد: حضرت ابراهیم(ع) وقتی خانه خدا را بنا کرد، اولین درخواستش از خدا این بود که مکه را شهری امن قرار دهد و این موضوع نشان می‌دهد که امنیت از آب و نان واجب‌تر است و جمهوری اسلامی تلاش کرده است که امنیت را برای همه کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند، فراهم کند.

وی یادآور شد: به امام علی(ع) خبر رسید که در استان الانبار عراق به دو زن که یکی مسلمان و دیگری یهودی بود، حمله شده و زینت آلات آنها را به غارت برده‌اند؛ حضرت فرمودند اگر مسلمانی این خبر را بشنود و بمیرد نباید او را سرزنش کرد و حضرت با این توصیف اهمیت امنیت نوامیس مسلمانان و غیر مسلمانانی که در پناه مسلمانان قرار دارند را برای ما نشان داده‌اند.

امام جمعه قزوین در پایان از شهدایی که برای امنیت جهانی تلاش کردند یاد کرد و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله کسانی بود که همواره در پی ایجاد امنیت برای مسلمانان بود و در افغانستان نیز تلاش کرد تا برای مسلمانان شرایط متفاوت و برتری ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: شهید سلیمانی در عراق، یمن و سوریه حضور داشت و جاده‌ای که ایشان صاف کرد، باعث شد تا مسلمانان همه کشورهای اسلامی راحت رفت و آمد کنند و دلهایشان با یکدیگر پیوند بخورد.

وی یاد و خاطره شهید محمدعلی شاه موسوی را نیز گرامی داشت و گفت: دغدغه شهید موسوی با مسلمانان مشترک بود و وقتی با ایشان صحبت می‌کردیم در می‌یافتیم که شیعه و سنی را برادر ایمانی خود می‌داند و همواره از آنها حمایت می‌کند.

عابدینی تأکید کرد: تلاش کنیم دلهایمان با یکدیگر باشد و مشترکات را دنبال کنیم تا به آن امنیتی که جهان اسلام به آن نیازمند است دست یابیم و هر روز به عزت و اقتدار بیشتر برسیم.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها