پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

صدور ۲۴ اخطار محیط زیستی برای واحدهای صنعتی شهرستان قزوین
کد خبر: ۳۴۲۳۹۸ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱ ساعت: ۱۲:۴۶ ↗ لینک کوتاه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست قزوین خبرداد

صدور ۲۴ اخطار محیط زیستی برای واحدهای صنعتی شهرستان قزوین

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۴ اخطار محیط زیستی رفع آلودگی به واحدهای صنعتی شهرستان قزوین ابلاغ شد.

اکبر کشت پرور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: نظارت بر نحوه کارکرد، مدیریت پسماند و دفع فاضلاب شرکت‌ها و کارخانجات به صورت مستمر به صورت شبانه روز در تمام ایام انجام می‌شود و این موضوع در ایام شیوع ویروس کرونا نیز همچنان در حال انجام بوده است.

وی افزود: پایش و نمونه برداری توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انجام گرفته و نمونه‌های خروجی فاضلاب‌ها جهت انجام آزمایشات لازم تحویل اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری تعداد 64 واحد صنعتی مورد پایش قرار گرفت که ازاین واحدها نمونه‌برداری صورت گرفته و مورد آزمایش قرار گرفت که 24 نمونه از حد استاندارد محیط زیست بالاتر بوده است.

وی اظهار کرد: شرکت‌هایی که خروجی فاضلاب آن خارج از حد استاندارد بود اخطاریه زیست محیطی را از اداره محیط زیست شهرستان قزوین دریافت کردند و به این واحدها یک هفته جهت برطرف کردن آلودگی فرصت داده شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در پایان گفت: واحدهایی که به اخطاریه‌های زیست محیطی بی توجهی کرده و هیچ اقدامی برای رفع آلودگی‌های مربوط به آن واحد را نکنند از طریق مراجع قضایی مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها